Kaia KanepiFoto: AP/Scanpix
21. september 2012, 10:16

Kanepi jõudis Soulis nelja parema sekka! (8)

Kaia Kanepi on pärast pikka vigastuspausi jõudnud 500 000 dollari suuruse auhinnafondiga Seouli tenniseturniiril poolfinaali, olles täna alistanud maailma 63. reketi hollandlanna Kiki Bertensi 6:4, 6:4.

Esimene sett kulges võrdselt kuni 2:2 viigiseisuni. Seejärel hoidis Kanepi oma servi ning murdis kohe vastase servi järgmises geimis. Kohe murdis Bertens aga eestlanna servi vastu, kuid 5:4 seisult murdis Kanepi taas omakorda hollandlanna servi.

Teises setis jäi Kanepi kohe 0:2 kaotusseisu ning suutis Bertensi servi murda ja viigistada seisul 4:4. Taas suutis Kanepi seejärel võita kaks geimi järjest ning võtta 6:4, 6:4 matšivõidu.

Poolfinaalis kohtub Kanepi Varvara Lepchenkoga (USA, WTA 21). Mäng peetakse Eesti aja järgi homme hommikul peaväljakul. Mängud algavad kell 6 hommikul Eesti aja järgi.

Mängu käik:

Teine sett

6:4, Kanepi murrab vastase servi otsustavas geimis ning võidab kogu kohtumise 6:4, 6:4!

5:4, 40:40 viigiseisult suudab Kanepi lõpuks pikaks veninud geimis oma servi hoida.

4:4 - Kanepil kasutada kaks murdepalli, kuid Bertens viigistab 40:40. Siiski suudab Kanepi vastase servi lõpuks murda ja viigistab seisu.

3:4 - Kanepi ei loovuta oma servigeimis vastasele punktigi.

2:4 - Kanepi on juhtimas vastase servigeimis, kuid lõpuks suudab Bertens servi hoida.

2:3 - Kanepil on oma servigeimis 30:0 edu, kuid Bertens viigistab. Lõpuks hoiab Kanepi siiski oma servi.

1:3 - Bertens võidab oma servigeimi.

1:2 - Bertensil on kasutada kolm murdepalli, aga Kanepi hoiab end siiski vee peal.

0:2 - Bertens on Kanepi krobeliseks muutunud mängust uut kindlust leidnud ja võidab oma pallingu kuivalt.

0:1 - Kanepi eksib korduvalt tagajoonelöökidel ja kaotab oma pallingu.

Esimene sett

6:4 - Kanepi murrab otsustaval hetkel taas Bertensi pallingu ja võidab esimese seti!

5:4 - Ka Kanepi on oma servil kindluse taas leidnud ja hoiab kindlalt pallingut.

4:4 - Bertens hoiab servi.

4:3 - Esimene serv hakkab järsku streikima ja Kanepi ei jõua võidetud murdepalli üle rõõmustatagi, kui see on juba läinud.

4:2 - Kanepi murrab!

3:2 - Kanepi on oma servil taas väga kindel, Bertensil ei ole ilmselt praegu murdmise mõtetki.

2:2 - Bertens hoiab servi.

2:1 - Kanepi hoiab oma servil vastast kuival.

1:1 - Kanepil oli küll kasutada kaks murdepalli, aga Bertens kallutab geimi enda kasuks.

1:0 - Kanepi alustab mängu kindlalt ja võidab oma servigeimi.