Foto: Aldo Luud
Kadi Parts 19. november 2012 07:00
Kaisa Pajusalu kiired jalad ja Tõnu Endreksoni võimas lõpuspurt ei jätnud laupäeval Tartu suusalaada raames peetud spordivahendite teatevõistlusel teistele tiimidele mingit võimalust ning sõudjad võtsid võimsa võidu. Asjaosalised jäid tagasihoidlikuks, sest kokkuvõttes võitis ikkagi sport.

Sõudjatega võtsid neljaliikmelistes tiimides mõõtu ratturid, suusatajad, kergejõustiklased ja endised sportlased-staarid. Teatevõistlus algas jooksulindiga ja Pajusalu tegi sõudjate võistkonna eest kohe väga tugeva esituse, kuigi esimesena tal oma vahetust lõpetada ei õnnestunud. "Oleksin võinud julgemalt joosta – natuke kartsin seda linti, sest pole sellega väga kogemust olnud," kommenteeris Pajusalu pärast võistlust, miks ta endast päris maksimumi anda ei suutnud.

Järgmisena oli programmis 500 m "paaristõugetega suusatamist" ja selles tegi sõudjate meeskonna liige Joosep Laos konkurentidega sisse juba nii suure vahe, et kolmanda vahetuse mees Andrei Jämsä võis üsna rahulikult rattapukile pedaalima minna.

"Täitsa normaalne tulemus oli," ei hakanud rattaäss Rein Taaramäed võitnud Jämsä oma isiklikku panust aga liigselt kiitma ja tunnistas koos Joosep Laosega, et tegelikult ei olegi sõudjate lemmikvahendiks sõudeergomeeter ning seega oli vahelduseks igati hea muud proovida.

Kui sõudjad võisid end liidripositsioonil üsna kindlalt tunda, siis nende selja taga oli väga pingeline võistlus teisele kohale, kui Taaramäe tegi oodatult suurepärase sõidu ja nii astusid ratturid enne võistluse viimast osa juba üsna teravalt suusatajate kandadele.

Teatevõistluse lõpetas 500 m sõudmist ning seal enam küsimust ei tekkinud: sõudjate tiimi juhtis edukalt finišisse vanameister Tõnu Endrekson, kes esimest korda sellisel üritusel osalemist väga mõnusaks kogemuseks hindas.

Sõudjate järel finišeerisid teisena suusatajad ja kolmandana ratturid.

Suure suusapäeva lõpparvestuses oligi sõudjate aeg kõige parem (8.10), järgnesid spordiklubide arvestuses võistelnud Arctic Sport (8.21) ja MyFitness (8.22).