Jalgpall

Pohlak EMi Eestisse toomisest: "2020 on ebareaalne. Edasise suhtes räägime läbi ka Venemaaga." (4)

Andres Vaher, 7. detsember 2012 14:34
Kas Aivar Pohlak saab kunagi tuua tänaseks viiese (see pilti aastast 2009) tütre Pilleriini Lilleküla staadionile vaatama ka EM-finaalturniiri mängu?Foto: Teet Malsroos
Eesti Jalgpalli Liidu presidendi Aivar Pohlaku sõnul puudub Eestil sisuliselt võimalus olla 2020. aasta EM-finaalturniiri üks korraldaja. Küll on kaugema tuleviku suhtes alustatud läbirääkimisi ka Venemaaga.

Pohlak vastas Õhtulehe küsimustele, mille ajendiks UEFA Täitevkomitee eilne otsus korraldada 2020. aasta EM-finaaltuniir üle Euroopa eeldatavalt 13 (suur)linnas.

Ei maksa ka unustada, et EM-finaalturniiriga seoses on meil peamine korraldamisega seotud tähendus seeläbi turniiril osalemine, mida 2020. aastal kasutada plaanitav formaat ei anna.
 
Millised on arengud seoses EURO 2024-ga?

Arengutest tasub rääkida kahes mõõtmes.

Esimene neist on olukord staadioniga ehk nagu ka varem öelnud olen, peab otsus ehitada A. Le Coq Arena 30 000-se mahutavuseni tulenema loogiliselt riigi ja rahva poolse otsusena. Selleks peab olema vajadus või vähemalt arusaam, et võimalik suurmäng või EM-finaalturniiril osalemine/turniiri võõrustamine koos staadioni võimalike teiste tähendustega - tantsupidu, tribüünide all TÜ Kehakultuuri Õppetooli ruumid vms - on piisav argument kulutuseks.

Teine mõõde on erinevad kontseptsioonid, millest üks juba varem kõneldud Läänemeremaade EM-finaalturniir sadamalinnades. Aga uuena on lisandunud korraldamine koos Venemaaga, mis kindlasti mingites tähendustes lihtsaim, aga teistes jällegi keerulisim ettevõtmine. Aga ka siin tasuks pigem kõnelda hilisematest tähtaegadest kui 2024, ka eelnevas lõigus kirjeldatud põhjustel.

Lisan ka asjaolu, et endiselt olen seda meelt, et EM-finaalturniirist oluliselt reaalsem on võõrustada üht suurmängu. Julgen väita, et kui meil on 2018. aastaks loodud vastavad tingimused, oleks Eesti Jalgpalli Liit valmis vabariigi 100. aastapäeva tähistamiseks tooma siia Euroopa Superkarika mängu augusti lõpus, kus vastamisi Meistrite Liiga ja Europa Liiga võitjad.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee