Kristjan Kangur on Euroliiga vahegrupiturniiril tabanud 12 kolmest. Kas täna tuleb lisa?Foto: LaPresse/Scanpix
8. märts 2013, 19:15

Siena pidi tunnistama Himki 7-punktilist paremust (8)

Kristjan Kanguri koduklubi Siena Montepaschi kohtus täna Euroliiga vahegrupiturniiri kümnendas voorus võõrsil BC Himkiga. Kogu kohtumise vältel tagaajaja osas olnud Siena kaotas kohtumise 7 punktiga 71:78 ning kuna esimese omavahelise mängu Sienas oli võitnud Itaalia klubi 6 punktiga, on nüüd selles plaanis eelis Himkil.

Kristjan Kangur sai mänguaega 28:39, mille jooksul viskas 12 punkti (kolmesed 2/5, kahesed 3/5), hankis 3 lauapalli, jagas 3 resultatiivset söötu, tegi 1 vaheltlõike, blokeeris 1 viske, kuid tegi ka 3 pallikaotust. Eestlase efektiivsuskoefitsent 15 oli Siena parim. Siena resultatiivseim oli 17 punkti visanud Bobby Brown.

Kaotusele vaatamata jätkab Siena F-vahegrupis teisena (7 võitu ja 3 kaotust), 6 võitu ja 4 kaotust kogunud Himki jagab koos Olympiakosega kolmandat-neljandat kohta.

Mängu käik

4. veerandaeg

Rivers eksib mõlemal vabaviskel, Janning saab veel päris vabalt kolmest üritada, kuid ei taba. See tähendab, et Himki on võitnud kohtumise 78:71 ning kui peaks minema omavaheliste mängude võrdlemiseks, on eelis juba Venemaa klubil.

21 sekundit mängida, Kangur saab visata kolmest, aga eksib

Minut mängida, Himki juhib 78:71

Kangur viimaseks kaheks minutiks platsile

Kolm minutit mängida, Himki juhib 76:67

Himki juhtis juba 70:54, kuid Siena on vahet pisut vähendada suutnud. Viis minutit mängida ja Himki juhib 73:62

Kangur on võetud puhkama

3. veerandaeg

Himki mängija Rivers tabab veerandaja viimasel sekundil kolmese ning Himki juhib enne viimast veerandaega 64:54

Kangur tabab korvi alt, Himki ees 57:50

Kolm minutit mängida, Himki eduseis püsib kümne punkti kandis. 57:48

Viis minutit mängida, Kangur tabab kahese ning Himki eduseis on 53:46

Kolm minutit mängitud, Himki juhib 48:39

Teine poolaeg on alanud, Kangur väljakul

2. veerandaeg

Siena resultatiivseimana esimesel poolajal 13 punkti visanud Bobby Brown tabab poolaja viimasel sekundil kahese ning Siena on kaotanud esimese veerandaja 7 punktiga 37:44

Kristjan Kangur mängis esimesel poolajal 16:37, mille jooksul viskas 8 punkti (kolmesed 2/3, kahesed 1/1), hankis 3 lauapalli, jagas 2 resultatiivset söötu ja blokeeris 1 vastaste pealeviske. Negatiivse poole peale jäävad 3 pallikaotust ja 1 isiklik viga.

Kangur tagasi väljakule, kui veerandaja lõpuni 2:14

Siena on teinud juba 8 pallikaotust, Himki vaid 1. Siena on taas kõvasti kolmeseid uhanud, kuid 11 üritusest on tabanud vaid 4.

Kolm minutit veerandaja lõpuni, Himki juhib  42:29

Kangur oli väljakul järjest 14 minutit ja 23 sekundit, viimaks sai eestlane puhkust

Viis minutit veerandaja lõpuni, Himki ees 11 punktiga 37:26

6:25 veerandaja lõpuni, Himki saab paar kerget korvi, juhib 35:26 ning Siena võtab aja maha

Kangur tabab keskpositsiooniviske, kuid Himki vastab kohe kolmesega. Himki ees 31:24

Kangur jätkuvalt väljakul. Kaks minutit mängitud, Himki juhib 29:22

1. veerandaeg

Esimene veerandaeg on lõppenud, Himki juhib 25:20

Kangur on olnud platsil kõik 10 minutit, mille jooksul on visanud 6 punkti (kolmesed 2/2), hankinud 1 lauapalli, jaganud 2 resultatiivset söötu, teinud 2 pallikaotust ja 1 isikliku vea.

Kangur tabab teise kolmese ja Siena taga 13:17

Kolm minutit veerandaja lõpuni, Himki juhib 17:10

Viis minutit mängitud, Himki juhib 14:8

Himki läheb juhtima 6:0, kui Siena esimese korvi - kolmese - tabab Kangur.

Kangur kuulub Siena algkoosseisu

-----

Kui meeskonnad kohtusid 11. jaanuaril Sienas, võitis Montepaschi tulemusega 82:76. Kristjan Kangur viskas selles kohtumises 6 punkti, tabades mängu otsustavatel hetkedel kaks kolmepunktiviset. Ka Himki peatreener Rimas Kurtinaitis tunnistas hiljem: "Kangur lõi meid maha! Konkreetselt. Viskas mängu kaks kõige tähtsamat kolmest!"

F-vahegrupi eilsetes kohtumistes alistas liidermeeskond FC Barcelona tulemusega 90:77 tiitlikaitsja Pireuse Olympiakose ning Maccabi oli võõrsil 94:85 parem Fenerbahce Ülkerist. Täna õhtul kohtuvad algusega kell 20.00 Besiktas ja Caja Laboral.