AEE, JÄRVA PIIGAD! Ehkki Paide esindusmeeskond areneb, on õrnemast soost jalgpalluritega lood nigelad. Foto: Stanislav Moškov
Andres Vaher 13. märts 2013 06:59
Ehkki Paide linnameeskond on juba kolm aastat ühtejutti rikkunud sama litsentseerimisnõuet, pole jalgpalliliit klubi seni isegi mitte hoiatanud.

Juhend nõuab meistriliigas osalejalt naiskonna või vähemalt tüdrukute võistkonna olemasolu. Ent Paidel pole pärast 2010. aastat ette näidata kumbagi.

Ses vallas ollakse vaieldamatult suurimad patustajad. Kalju, Flora ja Tammeka on täitnud kõik nõudmised, Sillamäe Kalevil, Kuressaarel ja Infonetil puudub tüdrukute esindus neljal, Transil kolmel viimasel aastal. Levadia ja Tallinna Kalevi hingel on samasugune puudus vastavalt aastatest 2010 ja 2011.

Ometi on alaliidu distsiplinaarkomisjon määranud kahe miinimumpalga suuruse trahvi esiliigasse kuuluvale Kiviõli Tamme Autole ning hoiatanud Levadiat, FC Viljandit, FC Puumat ja todasama Kiviõli, ent Paide on müstilisel kombel pääsenud täiesti puhaste paberitega.

"2010 oli Paidel naiskond. 2011 registreeriti naiskond, aga see lagunes ega mänginud, kuid oli alustatud noortetööga, mida distsiplinaarkomisjon arvestas. Kirjalikku hoiatust ei tehtud, piirduti jutuajamisega ja tähelepanu juhtimisega. Lisaks vahetus klubi juhtkond. 2012 osales naiskond Rahvaliigas, mida komisjon nägi edasiminekuna ega teinud hoiatust. Tänavune otsus tehakse veel," põhjendas EJLi infojuht Mihkel Uiboleht.

Ta möönab, et vajakajajäämine on kestnud "juba piisavalt pikalt," kuid ei nõustu, et probleemile on vaadatud läbi sõrmede.

"Küsimus on olnud komisjonis pidevalt üleval. Samas on tegemist B-kategooria kriteeriumiga ning seejuures arvesse on võetud ka klubi üldist arengut," lisas Uiboleht. "Meile ei saa olla eesmärk omaette kedagi karistada, vaid leida parim meede, mis aitaks. Aga selge see, et kuskil jookseb piir."

Kui õrnema soo nõutavate ettekirjutuste täitmisega jäävad paljud siinsed klubid hätta, siis noortevõistkondade osas on pilt oluliselt parem – kõigil tänasel kümnel meistriliiga meeskonnal on vajalikud kriteeriumid täidetud.