Tennis

Tenniselegend Toomas Leius pälvis elutöö autasu (37)

Toimetas Kadi Parts, 25. märts 2013 21:37
Ikka veel kõbus Toomas Leius 2011. aastal Tere Tennisekeskuses.Foto: Laura Oks/Postimees
Eelmise nädala lõpus toimunud Euroopa Tennise Liidu aastakoosolekul otsustati omistada Eesti läbi aegade parimale meestennisistile Toomas Leiusele elutöö autasu.

Euroopa Tennise Liidu aastakoosoleku raames toimunud auhinnagalal osalesid lisaks 39 Euroopa riigi juhtivale tennisetegelasele ka mitmed Eesti spordi tähtsamad nimed. Teiste hulgas oli ka Eesti Tenniseliidu peasekretär Allar Hint.

"Kogu üritus oli fantastiline sündmus Eesti tennise jaoks, et tähistada koos Euroopa tenniseperega Eesti tennise 100 juubeliaastat. Toomase panus Eesti tennisesse on olnud väga suur ja mul on hea meel, et Euroopa Tennise Liit pidas meeles Toomast ja tänas teda autasuga tema pika ja eduka karjääri eest nii mängija kui ka treenerina. Eesti Tennise Liit ühineb õnnesoovidega," kommenteeris Hint.

1941. aastal sündinud Toomas Leius tõusis Nõukogude Liidu täiskasvanute esikümnesse juba 16-aastasena. 1959. aastal võitis ta Wimbledoni noorteturniiri (seda saavutust pole senini ükski eestlane korrata suutnud!), Wimbledoni täiskasvanute turniiril osales Leius 11 korda, 1963. aastal jõudis ta seal paarismängus veerandfinaali. Prantsusmaa lahtistel meistrivõistlustel jõudis ta aga segapaarismängus 1971. aastal koguni finaali. 1965. aastal oli ta sealsamas üksikmängus kergelt veerandfinaali jõudnud, kuid pidi siis poliitilistel põhjustel edasimängimisest loobuma (Moskva spordiametnikud keelasid tal mängida lõuna-aafriklase Cliff Drysdale'i vastu).

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee