Henri AnierFoto: Heiko Kruusi/Linnaleht
22. aprill 2013, 21:55
Polonia ja Karpatõ kaotasid!

Henri Anier skooris Norra esiliigas

Võõrsil mängivatest Eesti jalgpallikoondislastest oli tänane õhtu isiklikus plaanis kõige edukam Henri Anieril, kes sai Norra esiliiga kolmandas voorus jala valgeks.

Anieri koduklubi Fredrikstad võõrustas Sandefjordi meeskonda ning just Eesti koondislane avas 20. minutil mänguskoori. Külalised viigistasid seisu tosin minutit hiljem ning kohe teise poolaja alguses haarasid ka 2:1 eduseisu. Selle tulemusega kohtumine ka lõppes. Anier võeti puhkama kohtumise 69. minutil.

Fredrikstad on kolme punktiga üheksas, Sandefjordi tõstis tänane võit aga jagama liidrikohta.

Poola kõrgliigas sõitis Igor Morozovi koduklubi Varssavi Polonia külla Chorzowi Ruchi meeskonnale. Algkoosseisu kuulunud Morozov võeti puhkama samuti 69. minutil, seisul 0:0. Seejärel oli Ruch täpne kahel ja Polonia ühel korral ja nii Ruchile 2:1 võit.

Liigatabelis paikneb Polonia 23 vooru järel 33 punktiga seistmendal kohal, 28 punkti kogunud Ruch on 13.

Ukraina kõrgliiga 25. voorus külastas Sergei Zenjovi koduklubi Lvivi Karpatõ Kiievi Arsenali ja pidi vastu võtma suure 1:4 kaotuse. Zenjov kuulus küll Karpatõ koosseisu, ent platsile täna ei pääsenudki.

23 punkti kogunud Karpatõ on 16 meeskonna konkurentsis 14. kohal, Arsenal on 28 punktiga 11.