Cristiano Ronaldo on Meistrite Liiga edukaim väravakütt 11 tabamusega. Kas täna tuleb lisa?Foto: Reuters/Scanpix
24. aprill 2013, 23:50
Borussia alistas Reali 4:1! Lisatud videod kõikidest väravatest!

Meistrite liigas koidab Saksamaa klubide finaal (5)

Eile Müncheni Bayerni poolt jalgpalli Meistrite liigas alustatud Saksamaa hävitustöö viis täna lõpuni Dortmundi Borussia, kes sai koduväljakul esimeses poolfinaalmängus jagu Madridi Realist koguni 4:1. Suure tõenäosusega kujuneb finaal sakslaste siseasjaks.

Kohtumise kangelaseks tõusis Robert Lewandowski, kes lõi kõik Borussia väravad. 24-aastane Poola ründaja oli täpne 8., 50., 55. ja 66. minutil. Viimane tabamus tuli penaltist.

Reali poolelt sai ainsana jala valgeks Cristiano Ronaldo, kes viigistas 43. minutil seisu.

Samad meeskonnad on uuesti vastamisi teisipäeval Madridis. Teine poolfinaalkohtumine peetakse tuleval kolmapäeval Barcelonas.

MÄNG ON LÄBI

23.35 Realil oli ohtlik võimalus

23.34 Reali mängija Ramos saab kollase kaardi

23.33 Borussia vahetab: Schieber sisse - Gündoğan välja

23.33 kohtunik annab 4 lisaminutit

23.31 Ronaldol oli hea võimalus värav lüüa

23.25 Borussia vahetab: Kehl sisse - Blaszczykowski välja, Grosskreutz sisse - Piszczek välja

23.22 Real vahetab: Kaka sisse - Alonso välja

23.13 Lewandowski saab 70. minutil vastase blokeerimise eest kollase kaardi

23.11 Real vahetab: Di Maria sisse - Modric välja, Benzema sisse - Higuain välja

23.10 VÄRAV! Lewandowski realiseerib külmavereliselt penalti. See on mehele täna juba neljas värav. VÕIMAS!!!

23.09 Alonso lükkab karistusalas Reusi pikali ja Borussia teenib penalti

23.07 Reali mängija Özil saab 64. minutil kollase kaardi

23.06 Reali ohtlik rünnak, kuid Borussia vv on tasemel

23.04 Gündogani pomm lendab napil üle Reali värava

22.58 VÄRAV! Lewandowski viib Borussia 3:1 juhtima. Mees teeb kübaratriki! Pall jõuab õnnega pooleks värava ees seisnud Lewandowskile, kes nahkkera meisterlikult Reali väravasse suunab

22.56 Reali mängija Khedira saab Reusi mahatõmbamise eest kollase kaardi

22.52 VÄRAV! Lewandowski viib 50. minutil  Borussia 2:1 juhtima. Lewandowski saab värava ette suurepärase söödu ja tal pole kuigi keeruline tabamust vormistada.

22.48 teine poolaeg algas

22.30 poolaeg on läbi. Seis on 1:1

22.27 VÄRAV! Reali kiirrünnak tõi värava. Skooris ei keegi muu kui Ronaldo. Hummels tegi ränga vea kaitses.

22.26 Reus kukub Reali karistusalas ja publik nõuab penaltit. Videokordus näitas, et Borussia mängija kukkus liiga kergelt.

22.18 Blaszczykowski sai palliga karistusalasse joosta, kuid Reali kaitse likvideerib ohtliku olukorra

22.15 Real on oma mängu parandanud ja Borussia peab kaitses jõulisemalt tegutsema

22.12 Real on saanud lühikese ajaga kolm karistuslööki

22.09 Weidenfeller tõrjub Ronaldo võimsa karistuslöögi

22.07 esimest 20 minutit on valitsenud Borussia

22.05 Kas tõesti koidab Saksamaa klubide finaal?

22.01 Real üritab jõuvõtetega Borussia mängijaid murda

21.55 Borussia oli jälle mitme mehega Reali karistusalas

21.53 VÄRAV! Lewandowski viib 8. minutil Borussia 1:0 juhtima. Ta suunab vasakult äärelt tulnud tsenderduse jalaga väravasse

21.51 Reus purjetas keskväljalt alates Reali karistusalasse, kuid Diego Lopez tõrjub ohtliku löögi

21.49 esimestel minutitel on tunda Borussia survet

21.45 kohtuniku avavile

ALGKOOSSEISUD

Borussia: Weidenfeller, Piszczek, Hummels, Subotic, Schmelzer, Gündogan, Bender, Blaszczykowski, Götze, Reus, Lewandowski.

Varus: Langerak, Felipe Santana, Kehl, Leitner, Nuri Sahin, Grosskreutz, Schieber.

Real: Diego Lopez, Ramos, Pepe, Varane, Coentrao, Khedira, Alonso, Modric, Özil, Ronaldo, Higuain.

Varus: Casillas, Albiol, Nacho, Kaka, Jose Callejon, Di Maria, Benzema.

Alust Borussiale panuseid panna on küll, sest Real on kaotanud viis viimast Saksama pinnal peetud kohtumist. Tõsi, Borussia vastu on Reali saldo napilt positiivne: kuuest omavahelisest mängust on võidetud kaks, kolm matši on lõppenud viigiliselt ja ühe mängu on võitnud Borussia. Samas tasub märkida, et Borussia on ainus meeskond, kes pole tänavu Meistrite Liigas kaotusekibedust tundnud (kuus võitu, neli viiki), koduväljakul (kus toimub ka tänane mäng) on Borussia aga võidetnud kõik viis kohtumist väravate vahega 10:3.

Tänase mängu eel on palju räägitud Borussia noore superstaari Mario Götze äsja avalikuks saanud üleminekust Müncheni Bayernisse. Borussia peatreener Jürgen Klopp andis mõista, et Götze alustab Reali vastu siiski algkoosseisus, samuti peaks mängukõlbulik olema viimases liigamängus pisut reit vigastanud väravamasin Robert Lewandowski.

Madridi Reali väravasuul seisab jätkuvalt Diego Lopez, rünnakul eelistab peatreener Jose Murinho täna Gonzalo Higuaini Karim Benzemale. Väikse kahtluse all on Angel Di Maria mängimine, nimelt sai argentiinlane äsja isaks.