Margit KalkFoto: Marko Mumm/EKJL
Kergejõustik
17. juuni 2013, 14:45

TV 10 Olümpiastarti finaalvõistlusel ületati Grete Šadeiko rekord

Laupäeval lõppenud TV 10 Olümpiastarti finaalvõistlusel püstitas 13-aastane Margit Kalk Ülenurme Gümnaasiumist tüdrukute vanemas vanuserühma 8-võistluses 8181 punktiga sarja kõigi aegade rekordi.

Kalk ületas Grete Šadeiko poolt 2007. aastal püstitatud tulemuse 7977 koguni 204 punktiga. Tema üksikalade tulemused: 60 m 8,18, kõrgushüpe 1.66, kettaheide 33.79, kuulitõuge 11.29, pallivise 63.26, 60 m tj 9,62, kaugushüpe 5.34, 600 m jooks 1.49,04 ehk kokku 8181 punkti. Tüdrukute vanemas vanuseklassis saavutas teise koha Johanna Ilves (Koeru Keskkool) 7241 punktiga ja kolmandaks tuli Marite Ennuste (Kuusalu Keskkool) 6868 punktiga.

Poiste vanemas vanuserühmas saavutas 9-võistluses esikoha Erki Mitman (individuaalvõistleja) 8192 punktiga Taso Toomiku (individuaalvõistleja, 6799 punkti) ja Karl Joann Jürimaa (Ääsmäe Põhikool, 6773 punkti) ees.

Tüdrukute nooremas vanuserühmas võitis 6-võistluse kõigi aegade kümnenda tulemuse ehk 4897 punktiga Marta Okas (individuaalvõistleja), teine oli 4765 punktiga Brigitta Tamsar (individuaalvõistleja) ja kolmas Jennifer Pavlov (individuaalvõistleja) 4718 punktiga.

Siim-Sander Pärn Orissaare Gümnaasiumist võidutses nooremate poiste üheksavõistluses 6021 punktiga. Teine oli individuaalsportlane Igor Andrejev 5526 punktiga ja kolmas Gregor Lepik (Valga Põhikool) 5043 punktiga.

Suurte koolide arvestuses võitis Saue Gümnaasium, teise koha sai Viljandi Paalalinna Kool ning kolmandaks tuli Valga Põhikooli võistkond.

Väikeste koolide arvestuses tuli võitjaks Koeru Keskkool, Orissaare Gümnaasium oli tänavu teine ning kolmanda koha sai Ääsmäe Põhikooli võistkond.