Sport | Muud alad

Elektriratastooli saalihoki võistkond osaleb Eurocup-il Saksamaal (1)

Toimetas Peeter Liik, 18. juuli 2013, 09:49
Foto: Arno Saar
Eesti Elektriratastooli Saalihoki Klubi, mis loodi aastal 2005, startis täna oma esimesele suuremale turniirile. Nimelt osaletakse 19.-22. juulil Saksamaal, Güstrowis rahvusvahelisel turniiril 8. Eurocup, kus on lisaks neile võistlemas kuus Saksa ja kaks Tšehhi võistkonda.

Ettevalmistused nii treeningute näol kui tehnika ettevalmistamisel on tehtud ja nüüd ootavad võistkonda ees peale reisi Saksamaale juba kohtumised teiste võistkondadega.

Samal teemal

Tegu on nende esimese turniiriga, varem on peetud kohtumisi Soome sõprusmeeskonnaga Helsingin Outsiders mõlemal Soome lahe kaldal. Võistkonna ühe liikme, Jüri Lehtmetsa sõnul on see heaks võimaluseks suure liikumispiiranguga inimestele võistkondliku spordialaga tegeleda.

„Mulle ja paljudele teisetele on see ainus võimalus tegeleda võistkondliku spordiga, sest elektriratastooli saalihokis ei ole suur liikumispiirang takistavaks faktoriks. Kuid see pole meile mitte ainult saalihoki mängimine, see on ka sotsiaalse suhtluse vorm. Me saame kokku, me saame omavahel vahetada muljeid ja kogemusi. Ühtlasi annab see põhjuse tulla kodust välja ja julgustab iseseisvalt tegutsema ," räägib Jüri Lehtmets.

Jüri Lehtmets nendib, et enne 2005. aastat, mil loodi Eesti Elektriratastooli Saalihoki Klubi,  ei olnud Eesti elektriratastooli kasutajatel ühtegi võimalust harrastada meeskonnasporti.

Saksamaa turniiril osalevad mängijad  Jüri Sikka, Lauri Murazov, Jürgen Kukk, Jüri Lehtmets, Lennart Holts, Margit Kasemets ja Märt Liiv, treener Sören Jõõras, mehaanikud Sven Reemet ja Aare Renser ning abilised Ago Liiv ja Ilmi Lehtmets.

Lisaks Saksamaa turniirile on tulevikus plaan ka teistel samalaadsetel turniiridel osaleda. Saksamaa turniirile minekule on kaasa aidanud DHL Estonia As, Hasartmängumaksu Nõukogu, Tallink, Finnlines, Nordig Bulls, Eesti Saalihoki Liit, Eesti Invaspordi Liit, Kehtna vald, Anija vald, E-ratastoolid OÜ, Zumbatajad ja teised arvukad annetajad.

Elektriratastooli saalihokis on väljakul neli mängijat pluss väravavaht. Elektriratastooli saalihoki näol  on tegu täiesti tavalise saalihokiga, kuid väljakul ringi liikumiseks kasutatakse jalgade asemel spetsiaalselt saalihoki mängimiseks mõeldud elektriratastoole. Tänu elektriratastoolile saavad antud meeskonnamängu harrastada praktiliselt igaüks olenemata lihasjõust või tervislikust seisundist.

Eesti Eleketriratasooli Saalihoki Klubi kasutab mängimiseks kasutatakse spetsiaalseid elektriratastoole, mis on saadud Soomest ja mis on siin kohandatud vastavalt mängijatele. Ühe sellise tooli hind on ca 2000 eurot.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee