Dairis Bertansi hiilgemäng ei päästnud Lätit kaotusestFoto: AP/Scanpix
14. september 2013, 09:41

EM: Läti kaotas Prantsusmaale, kuid võib siiski veerandfinaali pääseda (2)

Korvpalli Euroopa meistrivõistlustel kaotas Läti eile hilisõhtul Prantsusmaale 91:102, kuid püsib siiski veerandfinaalkoha konkurentsis.

Korviderohkes kohtumises tegid prantslased juba esimese veerandajaga sisse 16-punktise vahe ning kättevõidetud edu suudeti hoida lõpuni. Prantsusmaa mängumasinat vedasid Alexis Ajinca 25, Tony Parker 23, Nicolas Batum 19 (lisaks 10 lauda ja 6 söötu) ning Boris Diaw 16 punktiga, Läti poolel hiilgas 28 punkti visanud Dairis Bertans.

E-vahegrupis on edasipääsu veerandfinaali kindlustanud Serbia (3 võitu ja 1 kaotus), Leedu (3/1) ja Prantsusmaa (3/1), neljanda koha pärast võitlevad Ukraina (2/2) ja Läti (1/3). Läti pääseb edasi, kui alistab viimases voorus Belgia koondise ning Ukraina kaotab samal ajal Leedule.