Nigeeria sai võõrsilt väärtusliku võiduFoto: AP/Scanpix
13. oktoober 2013, 17:56

Aafrika meistrid naasevad Etioopiast raske võiduga

Veebruaris Aafrika jalgpallimeistriteks kroonitud Nigeeria oli MM-valiksarja play-offide avamängus Etioopiaga suures hädas, võites kohtumise tänu viimase minuti penaltile.

Etioopia oli kogu mängu jooksul domineerivamaks pooleks ning 57. minutil asuti kohtumist teenitult ka juhtima, kui Nigeeria väravavaht lubas üle väravajoone lipsata Behailu Assefa vasakult äärelt antud tsenderduse.

Kodupubliku juubeldused said kesta vaid kümmekond minutit: Nigeeria ründaja Emmanuel Emenike saatis umbes 20 meetrilt teele pealelöögi, mille vastu Etioopia puurilukk oli võimetu. Ning Istanbuli Fenerbahces klubijalgpalli mängiv Emenike oli ka see mees, kes Nigeeriale lõpuks väärtusliku 2:1 võidu tõi, realiseerides külmavereliseslt enda teenitud 11-meetri karistuslöögi.

Korduskohtumine toimub 16. novembril Nigeerias, kahe mängu summas parem jõuab Brasiilias toimuvale MM-finaalturniirile.