Sport | Muud alad

Ott Järvela, 13. oktoober 2013, 19:03
Jõgeva SK Tähel ei õnnestunud eurokarikal ületada viimast takistust ja pääseda järgmisel aastal Šveitsis toimuvale Champions Cup turniirile. Fotol Tähe kapten Raul Kivi.Foto: IFF
Kümnekordne Eesti meeste saalihokimeister Jõgeva SK Tähe kaotas tugevuselt teise eurosarja, EuroFloorball Cup finaalturniiri finaalis 4:5 Läti meistrile Lekrings, keda kolme päeva eest alagrupis 6:5 võideti.

Alagrupi täiseduga ning eilses poolfinaalis Arhangelski Pomori alistanud Tähe asus finaali 1:0 ja 2:1 juhtima, ent kaotas avakolmandiku 2:3. Teisel perioodil väravaid ei löödud. Viimasel jäi Tähe 2:4 ja 3:5 kaotusseisu, ent 3.04 enne lõppu tegi Valeri Maslov seisuks 4:5.

Minimaalses kaotusseisus püüdis Tähe viimasel minutil viigiväravat, mis viinuks finaali lisaajale, kuue väljakumängijaga, ent Lekringsi kaitse murdmine ei õnnestunud ja tuli leppida hõbemedalitega.

Teise kohaga kordas Tähe SK Auguri tunamullust saavutust. Praeguse formaadi järgi kolmandat korda mängitava EuroFloorball Cup'il jõudis toonane Eesti meister samuti finaali, kud kaotati 3:4 Riia Tehnikaülikoolile.

EuroFloorball Cup finaalturniiri võitnud Lekrings tagas koha järgmise sügise Champions Cup'il Šveitsis, kus mängivad Euroopa nelja tugevama saalihokiriigi (Soome, Rootsi, Tšehhi ja Šveits) meistrid.

Tähe teine koht kindlustas, et 2014. aasta Eesti meister ei pea EuroFloorball Cup'il osalema valik-, vaid pääseb otse finaalturniirile.

Turniiri sümboolsesse koosseisu valiti kaks Tähe ründajat – soomlane Iiro Liede ja Venemaa koondislane Pavel Semjonov.

14. märts 2014, 12:43
30. jaanuar 2014, 19:08
Eesti saalihokikoondis alustas MM-valikturniiri raske võiduga Serbia üle
22. jaanuar 2014, 17:00
Ott Järvela | Saalihokikoondise saatuse valikturniiril otsustab üks mäng ehk "Mission to Bratislava"
14. november 2013, 12:40