15. oktoober 2013, 22:51

Eesti lõpetas valiksarja kaotusega Rumeeniale (15)

Eesti jalgpallikoondis pidas täna õhtul oma viimase mängu 2014.a MM-valiksarjas, kui võõrsil heideldi Rumeeniaga. Eesti lõpetas valiksarja kaotusega, kui tunnistati vastaste 2:0 paremust.

Rumeenia väravate eest hoolitses Ciprian Marica, kes realiseeris 30. minutil penalti ning suunas 81. minutil peaga väravasse paremalt äärelt antud tsenderduse.

Eesti üritas kauglöökidega, kuid ei Tarmo Kink ega Konstantin Vassiljev sihile ei jõudnud.

Eesti lõpetas valikgrupi seitsme punkti ja viienda kohaga, edestasime vaid kõik mängud kaotanud Andorrat.

Valikgrupi esikoha noppis Holland (28 punkti), kes täna alistas võõrsil 2:0 Türgi, teise koha sai Rumeenia (19), kolmandana lõpetas Ungari (17) ja neljandana enne viimast vooru teist kohta hoidnud Türgi (16).

Mängu käik

2. poolaeg

Kohtumine on lõppenud Rumeenia 2:0 võiduga

81. minut - 0:2! Tsenderdus (tsenderdaja on seejuures täiesti vabaks unustatud!) paremalt äärelt ning Klavanit ennetanud Marica suunab palli peaga Pareiko selja taha

78. minut - Dmitrijev saab teise Eesti koondislasena kollase kaardi

76. minut - Pareiko reflekstõrje hoiab kaotusseisu null-ühe peal

75. minut - Eesti vahetus: Lindpere välja, Kruglov platsile

72. minut - Kaks-null rumeenlaste nurgalöögi järel väga lähedal, aga vastaste pealelöök vuhiseb Teniste pead riivates ülinapilt üle

70. minut - Klavan äsab Maricale küünarnukiga, aga pääseb siiski kollase kaardiga. Võinuks ka punane tulla

Holland juhib Türgi vastu 2:0, Ungari Andorra vastu 1:0

59. minut - Eesti vahetus: Puri välja, Henrik Ojamaa sisse

49. minut - Kink pääseb umbes 11 meetrilt peaga löögile, mööda. aga ilmselgelt tunneb Kink end n-ö nr 10 positsioonil mugavalt

Teine poolaeg on alanud!

1. poolaeg

Esimene poolaeg on lõppenud, vastsed juhivad 1:0. Rumeenia on olnud selgelt aktiivsem ja juhib teenitult, kuid meilgi on olnud tänu Kingi ja Vassiljevi kauglöökidele omad helged hetked

45. minut - Kingi ülikauglöök, mööda

40. minut - Bucuri kauglöök, väga napilt Pareiko valvatava värava ristnurgast üle

39. minut - Lindpere kauglöök, samuti mööda

38. minut - Marica pääseb kaugelt löögile, parasjagu siiski mööda

36. minut - Pareiko tõrjub rumeenlaste pealöögi

Et Holland juhib võõrsil Arjen Robbeni 8. minuti väravast Türgi vastu 1:0, siis oleks rumeenlased hetkeseisuga play-offis

30. minut - penalti Rumeeniale! Reintam tõmbab selja tagant maha Stancu ja penalti on paraku ainuõige otsus. Ciprian Marica lajatab penaltipunktilt palli ülemisse ristnurka ning Rumeenia asub 1:0 juhtima

29. minut - rumeenlaste kauglöök, napilt mööda

25. minut - esimene ohtlik moment ka rumeenlastel, kuid karistusalas vabaks unustatud Stancu lööb õnneks üle

22. minut - kaks ilusat kauglööki järjest Kingilt, kuid mõlemad üritused tõrjub rumeenlaste väravavaht Tatarusanu

18. minut - ehk mängu seni parim võimalus, kui umbes 25 meetrilt lajatab peale Kostja Vassiljev. Parema jalaga, aga napilt mööda

Rumeenia on alustanud selgelt aktiivsemalt - ega neil muud üle ka ei jää - kuid seni on see aktiivsus olnud meie jaoks ohutu

Mäng on alanud!

Hümnid mängitud, seejuures Eesti auks kõlas Soome hümn!

------

Peakohtunik: Marijo Strahonja (Horvaatia)

Rumeenia: Ciprian Tatarusanu, Alexandru Matel, Dorin Goian, Florin Gardos, Razvan Rat, Alexandru Bourceanu, Costin Lazar, Gheorghe Bucur, Bogdan Stancu, Cristian Tanase, Ciprian Marica.

Eesti algkoosseis! Väravas on ikka Sergei Pareiko, kaitses tegutsevad  Taijo Teniste, Ragnar Klavan, Mikk Reintam ja Enar Jääger. Aleksandr Dmitrijevi kõrval müttab keskpoolkaitses Konstantin Vassiljev, äärtel on Joel Lindpere ja Sander Puri, ründaja taga mängib Tarmo Kink ning üksiku ründajana alustab Sergei Zenjov.

-------

Kui Eesti lõpetab tänase kohtumise tulemusele vaatamata grupi igal juhul viienda kohaga, siis Rumeenia jaoks on tegemist eluliselt olulise mänguga: et säiliksid lootused play-offi jõuda, peavad nad matši soovituslikult võitma ning samal ajal lootma, et Holland teeb võõrsil Türgiga vähemalt viigi. Nii Rumeenial kui Türgil on hetkel tabelis 16 punkti, parem väravate vahe (16:7 vs 17:12) annaks hetkeseisuga teise koha türklastele.

Kui Eesti ja Rumeenia möödunud aasta septembris Tallinnas pallile pihta andsid, võttis Rumeenia tänu Gabriel Torje ja Ciprian Marica teise poolaja tabamustele 2:0 võidu.