Ghana koondis mängueelsel treeningulFoto: AFP/Scanpix
15. oktoober 2013, 21:09

Säh sulle superpaari! Ghana kõmmutas egiptlastele kuus väravat

Aafrikas tõmmati joon alla jalgpalli MM-valikturniiri play-offide avamängudele, kui viimase finaalturniiri veerandfinalist Ghana võõrustas Egiptuse koondist. Kuigi paberil pidanuks tegemist olema ehk viiest paarist vägevaimaga, siis reaalsus kujunes teiseks: Ghana nuhtles kõik kuus alagrupimängu võitnud egiptlasi lausa 6:1!

Asamaoh Gyan viis väljakuperemehed juhtima juba 5. minutil ning 22. minutil suurendas Ghana eduseisu Wael Gomaa omavärav pärast Michael Essieni suurepärast triblingut.

Egiptlastele andis lootus Mohammed Aboutrika 41. minutil realiseeritud penalti, kuid napilt kolm minutit hiljem oli seis kolm-üks, kui Ghana poolelt skooris Majeed Waris.

Teisel poolajal Ghana väravapidu jätkus: 53. minutil skooris Gyan, 73. minutil penaltist Sulley Muntari ning minut enne kohtumise lõppu tegi vahetusmees Christian Atsu kauglöök lõppseisuks 6:1. See tulemus tähendab, et sisuliselt võivad gaanalsed hakata broneerima lennupileteid Brasiiliasse.

Teistes Aafrika play-offide avamängudes alistas Elevandiluurannik koduväljakul 3:1 Senegali, Burkina Faso samuti kodus 3:2 Alžeeria ning Nigeeria võõrsil 2:1 Etioopia. Tuneesia tegi kodus 0:0 viigi Kameruniga.