Tallinna Levadia tuli nelja-aastase pausi järel Eesti meistriks.Foto: Stanislav Moškov
26. oktoober 2013, 19:07

Täna selgus Eesti selle hooaja jalgpallimeister: Tallinna FC Levadia alistas 3:0 FC Infoneti ning kindlustas sellega kaks vooru enne meistrivõistluste lõppu tänavuse tiitli. Levadia viimane meistritiitel pärines nelja aasta tagant.

Sisuliselt võis kuldmedalid Levadiale kaela riputada juba esimese poolaja järel: tänu Igor Subbotini 11. minuti väravale juhiti 1:0 ning tagatipuks jäi Infonet juba 22. minutil vähemusse, kui platsilt eemaldati viimase mehena Rimo Hundi maha tõmmanud Andrei Kalimullin. Samas muutus Levadia eriti pärast vastaste punast kaarti passiivseks, nii et abitreener Indrek Zelinski nõudis väljaku kõrval mitmel puhul: "Võtame jalad kõhu alt välja!"

Teisel poolajal seda tehtigi ning tänu Ingemar Teeveri 60. ja Subbotini 77. minuti tabamustele võeti lõpuks kindel 3:0 võit. Infonet lõpetas mängu üheksakesi, 72. minutil sai teise kollase ehk kokku punase kaardi Jevgeni Harin.

Teistes mängudes alistas Nõmme Kalju Tallinna Kalevi 4:2, Sillamäe Kalev nüpeldas Tartu Tammekat 6:0, Narva Trans sai jagu Paide linnameeskonnast 3:0 ning FC Flora FC Kuressaarest 4:0.

Liigatabel: 1. Levadia (85 punkti 34st mängust), 2. Kalju (78/34), 3. Sillamäe (69/34), 4. FC Flora (65/34), 5. Paide (44/34), 6. Infonet (35/34), 7. Tallinna Kalev (34/34), 8. Trans (33/34), 9. Tammeka (29/33), 10. Kuressaare (11/33).

Enne mänge:

Kolm vooru enne meistrivõistluste lõppu edestab Levadia Nõmme Kaljut seitsme punktiga, seega oleks tänase võidu järel Levadia konkurentidele püüdmatu. Seniste kohtumiste põhjal on Levadia Infoneti vastu ka selgeks soosikuks: aprillis alistati vastased 2:1, mais 1:0 ning viimati augusti alguses 3:0.

Teistes 34. vooru kohtumistes kohtuvad algusega kell 14.00 Sillamäe Kalev - Tartu Tammeka, Nõmme Kalju - Tallinna Kalev ja Paide linnameeskond - Narva Trans. FC Flora ja FC Kuressare alustavad kell 17.00.