Jalgpall

Levadia meistritiitel tõestas: noori mehi peab usaldama! 

Ott Järvela, 28. oktoober 2013 10:00
Šampanja riietusruumis pritsimata ei jäänud, aga suure peo peab Levadia 12. novembril, kui kõik selle hooaja mängud peetud.Foto: STANISLAV MOŠKOV
Kui Tallinna Levadia 2011. aastal esimest korda Eesti jalgpalli meistriliigas medalita jäi, tehti julge otsus: loobuti kogenud kaardiväest ja edutati põhikoosseisu oma noored kasvandikud. Laupäeval võidetud Eesti meistritiitel kinnitas: Levadia otsus oli 100% õige!

Mõneti sümboolselt vormistas Levadia klubi ajaloo kaheksanda meistritiitli mängus Tallinna Infonetiga, kelle ridadesse kuuluvad Konstantin Nahk ja Andrei Kalimullin ehk mehed, kellest Levadia 2011. aasta ebaõnnestumise järel loobus. Nemad on Levadia minevik. Neist laupäeval kindlalt üle olnud rohelistes särkides noormehed aga Levadia tulevik.

Samal teemal

«2012. aasta eel tehtud noorenduskuur oli ainuõige otsus, mille vilju nüüd maitseme. Omavahel öeldes ootasin juba mullu, et suudame meistritiitli võita, aga toona jäi natuke puudu,» sõnas Kristal.

«Tänavu tahtsid meie mängijad seda meistritiitlit kõige rohkem. Kogenud Dmitri Kruglovi ja Aleksandr Dmitrijevi roll oli oluline, aga tööd tegi ikka terve meeskond. Minu käsutuses oli väga hea kooslus, viimased pusletükid läksid paika just kahe koondislase lisandumisega,» rääkis mängijana seitse meistritiitlit võitnud ja nüüd peatreenerina esimese kulla noppinud Kristal.

Noorenduskuur oli Levadia põhimõtteline otsus, mille kirjutas aga suuresti ette muu elu. Klubi presidendi Viktor Levada ärid jooksid kolme aasta eest rappa, mis tähendas, et Levadia rahakott õhenes märgatavalt. Levada ise taandus ja andis ohjad üle juhatuse liikmele Andres Lehele.

«Mäletan, kuidas ütlesin poistele: olete olnud kõigis noorteklassides Eesti meistrid ja võistkonna liidrid ning keegi ei keela teil teha seda ka meistriliigas,» meenutab Leht.

Kui 2011. aasta eel tehtud osaline noorenduskuur soovitud tulemusi ei toonud, siis 2012. aasta eel tehtud järgmine samm samas suunas aga küll.

«Tagantjärele tarkus: oleks pidanud jõulise lükke varemgi tegema. Tuleb usaldada oma noori, mitte tuua Eesti liigasse paremal juhul keskpäraseid välismaalasi. Mulle väga meeldis, kuidas Tarmo Rüütli kunagi Levadia peatreenerina ütles: pole vaja kedagi välismaalt tuua, parem kasvatame ise!» meenutab Leht.

Meistritiitel võidetud, tuleb paika panna uued eesmärgid. Kristal: «Nendeks on nii eurosari kui ka fakt, et meistritiitli kaitsmine on keerulisem kui selle võitmine. Mängijad on noored ja arenevad, aga Levadia on meeskond, kes mängib vastavalt võimetele ja kus kelleltki ei oodata midagi võimatut.»

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee