Ujumine

Kasina alavaliku tõttu lähevad mitu Eesti ujujat Kalev Openi asemel Riiga (1)

Deivil Tserp, 8. november 2013, 07:00
TEEL EMile: Pjotr Degtjarjov ujub täna Riias.Foto: TAIRO LUTTER
Kahetsusväärselt on tekkinud olukord, et neli lühiraja EMiks valmistuvat Eesti ujujat eesotsas Pjotr Degtjarjoviga jäävad kõrvale homme Tallinnas algavast rahvusvahelisest võistlusest Kalev Open ning stardivad hoopis täna Riias.

TOPi ujumisklubi treener Heidi Kaasik ütleb, et enne tiitlivõistlust tuleb proovida alasid, millel EMil kaasa teed. Kalev Openil on alavalik paraku kesine.

«See ei ole etteheide korraldajatele, aga sügisel on rohkem esil sprindi pool,» räägib Kaasik.

«Me võib-olla käimegi liiga vähe välismaal võistlemas. Olen lugenud, et soomlased osalevad MK-sarja etappidel. Meil kahjuks selleks raha pole.»

Audentese treener Siiri Põlluveer mõistab kolleeg Kaasikut, sest temagi soovib, et Kalev Openil oleks kavas rohkem lühemaid distantse. «Kuid ma ei taha viriseda, alad valib võistluse korraldaja,» lausub ta.

Samas meeldib Põlluveerile, et erinevalt varasematest aastatest toimub Kalev Open kahes osas: hommikul on eelvõistlused ja õhtul finaalid.

«Kes valmistub tiitlivõistlusteks, sellele tuleb niisugune formaat kasuks,» arutleb ta.

«Mina lasen mõnel õpilasel juba hommikul väga kõvasti ujuda. Kodusel võistlusel saaks ehk kergemaltki õhtusesse finaali, ent EMil peab olema valmis ka hommikul tugevalt pingutama.»

Põlluveeri hoolealused Martti Aljand, Ralf Tribuntsov ja Martin Allikvee timmisid EMiks valmistudes vormi Vinnis. Nad ujusid iga päev 12 kilomeetrit, vahelduseks mängiti korvpalli ning paar korda rassiti ka jõusaalis.

«Laager läks väga hästi, lõpuks olid sportlased nii väsinud, et minuga ei rääkinudki,» märgib Põlluveer muigamisi.

«Poisid tahavad nii väga korvpalli mängida, kuigi see on ohtlik. Martin väänaski sõrme, aga õnneks midagi hullu ei juhtunud.»

Laupäeval ja pühapäeval Tallinnas toimuv Kalev Open näitab, kuidas tugev harjutamine on sportlastele mõjunud. Pärast etteastet jääb Taanis peetava EMini veel natuke rohkem kui üks kuu.

TOPi ujujad käisid koolivaheajal Haapsalus harjutamas. Novembri keskel lähevad EMiks tippvormi rihtivad Ain ja Heidi Kaasiku õpilased – Pjotr Degtjarjov, Tess Grossmann, Karleen Kersa ja Kristjan Jürisoo – nädalaks Hispaaniasse Tenerifele treenima.

Heidi Kaasik on senise ettevalmistusega päris rahul. «Meile on abiks olnud ka üldkehalise ettevalmistuse treener Toomas Paju,» ütleb ta.

Täpsema pildi tehtud tööst annab juba Riia võistlus.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee