Jalgpall

Kas Eesti parimate naisjalgpallurite valimise süsteem vajaks reformi? (4)

Ott Järvela, 29. november 2013, 10:00
Tänavu tunnistati Eesti parimaks naisjalgpalluriks Getter Laar.
Kui Eesti parim meesjalgpallur selgub hääletusel, kus osaleb 32 spetsialisti, siis pärjatavad naisjalgpallurid mitte. Need kinnitab alaliidu juhatus kuulates enne ära rahvusnaiskonna peatreeneri Keith Boanase ettepanekud. Kas süsteem vajaks uuendamist?

Eesti meisternaiskonna Pärnu JK peatreener Jüri Saar ning naiste meistriliiga raudvara Põlva FC Lootose president Indrek Käo leiavad, et jah. Samas rõhutavad mõlemad mehed, et 2013. aasta valikutele (parim naisjalgpallur Getter Laar ja naiste meistriliiga parim mängija Elis Meetua) nad vastu ei vaidle, vaid üldjoontes nõustuvad. «Näen üldisemat kitsaskohta ja arvan, et süsteem võiks olla sarnasem parima meesjalgpalluri valimisel kasutatavale. Näiteks võiksid valijateks olla seitsme meistriliiga naiskonna peatreenerid,» sõnab Käo.

Samal teemal

Laiapõhjalisemat valimit toetab ka tänavu Pärnu naiskonna Meistrite liiga põhiturniirile juhtinud Saar. «Kui tänavused võitjad välja kuulutati, siis ma ei viitsinud mõelda, kas nii oli õige, sest mis ma tühja ikka mõtlen! 10 aasta eest mulle vahel helistati ja küsiti arvamust, sest jalgpalliliidu juhatuse koosolek käis ja oli vaja võitja kiiresti ära otsustada. Meesjalgpalluri valimisel on süsteem selgem ja õiglasem,» räägib Saar.

Jalgpalliliidu infojuht Mihkel Uiboleht tõdeb, et ühtegi ettepanekut süsteemi muutmiseks pole nendeni naiste komisjoni või muu kanali kaudu jõudnud. «Aga naiste meistriliiga parima mängija valimisel läheme järgmisest aastast usutavasti üle analoogsele valemile meestega – võitja selgub kõrgliiga peatreenerite hääletusel. See tundub mõistlik,» sõnab Uiboleht.

Aasta naisjalgpalluri valimisega on lugu keerulisem. Näiteks sõltumatuid eksperte (sh naiste jalgpalli hästi tundvaid ajakirjanikke) pole kuskilt võtta. «Harrastajate arvult on Eesti naiste jalgpall praegu samal tasemel, kus meeste jalgpall 15 aastat tagasi,» märgib Uiboleht.

Alaliit on ettepanekutele avatud, ent hetkel veendunud, et kõige paremat ülevaadet Eesti naisjalgpalluritest omab koondise peatreener Boanas ja seetõttu ongi see ülesanne talle usaldatud.

4 KOMMENTAARI

o
ott 29. november 2013, 21:57
naiste jalgpall on üldse üks marginaalne asi:kes seda õieti vaatab või tast miskit lähemalt teab? võibolla plikade sugulased ja poltfriendid kiibitsevad asja ümber,enamikul inimestest pole sellest ei sooja ega külma.
t
to vaataja 29. november 2013, 20:33
kui palju sa muidu naiste mänge (meistriliiga ja koondise) vaatamas käisid ja oled kursis Pille mängudega Soomes? et nii julgelt ja kindlalt väiteid l...
(loe edasi)
Loe kõiki (4)

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee