Mart MardialuFoto: Viljar Voog
Katrin Lust 29. november 2013 12:08
"Kõige piinlikum on oma välismaa tuttavate ees, kes loevad meie uudistest, et jalgpalli MMi näitamine on Eestis küsimärgi all," on suur jalgpallifänn Mart Mardisalu hämmingus. Tema sõnul näitab jalgpalli MMi näitamise kaotamine riigitelevisioonist meie riiki häbiväärses valguses.

 

"See on maailma kõige populaarsem spordiala. Kuidas on võimalik, et selline küsimus üldse tekib," kehitab ta õlgu.

See, et Tallinna TV püüab läbi pealinna eelarve rahade näitamisõigusi üles osta, on Mardisalu meelest igati tore nähtus.

"Ma ei ole Tallinna TV vaataja, kuid minu meelest on täiesti tore, et vähemalt nemad näitavad mingisugust huvi, et Eesti inimesed siiski saaksid Brasiilias toimuvaid mänge näha."

Mardisalu muidugi mõistab, et tegu on poliitilise trikiga, kuid leiab et jalgaplli kadumine ERRi eetrist on hulka häbiväärsem nähtus kui see, et Tallinna linn paneb eetriõiguste toetuseks õla alla.

Mardisalu on juba aastaid suur jalgpallifänn ning rääkis avameelses veebiintervjuus, et jalka on teda paelunud juba väga väikesest east saati.

"Eks poistega sai seda koguaeg pesukuivatusplatsil mängitud..." ütles ta.

Mardisalu rääkis lisaks jalgpallile ka oma teletööst ning kommenteeris Eesti telesarju ning -uudiseid.

"Välisuudiste põhjal võiks arvata, et me elame oma mulli sees," kommenteeris ta kui madalal tasemel kajastatakse meie uudistesaadetes välisteemasid.