Just nii sündis Wayne Rooney 163. värav Inglise kõrgliigas.Foto: IAN KINGTON
1. detsember 2013, 15:51

Wayne Rooney tõusis Premier League'i kõigi aegade väravalööjate edetabelis viiendaks (2)

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga (Premier League) 13. vooru kohtumises lõi Manchester Unitedi ründaja Wayne Rooney Tottenham Hotspuri vastu kaks väravat, millega tõusis Premier League'i kõigi aegade väravalööjate edetabelis 164 tabamusega viiendaks.

Rooney oli täpne 32. minutil, kui viigistas mänguseisu 1:1-le, ja 57. minutil, kui realiseeris penalti, mis tegi seisuks 2:2. Tottenham oli asunud kohtumist juhtima 18. minutil Kyle Walkeri väravast ja 54. minutil Sandro kauglöögist, ent jäi võiduta.

Hooajaga 1992-93 alanud Premier League'i ajastul on enim väravaid Alan Sheareri arvel, kes lõi Blackburn Roversi ja Newcastle Unitedi särgis kokku 260 väravat. Järgnevad Andy Cole (Newcastle, Manchester United, Blackburn, Fulham, Manchester City, Portsmouth) 187 ja Thierry Henry (Arsenal) 175 väravaga.

Neljandal kohal on 168 väravat löönud Frank Lampard (West Ham, Chelsea) ja viies nüüd 164 väravaga Rooney (Everton, Man United). Tänase teise väravaga jättis Rooney oma selja taha Robbie Fowleri (Liverpool, Leeds United, Manchester City), kelle arvel on 163 väravat.