Nikolai Novosjolovil ei õnnestunud tänavu Pariisi turniiri tiitlit kaitstaFoto: TAIRO LUTTER
Vehklemine
1. detsember 2013, 16:59

Nikolai Novosjolov Pariisis tiitlit kaitsta ei suutnud (5)

Epeevehklemise kahekordne maailmameister Nikolai Novosjolov kaotas Pariisis peetaval Tissot Masters turniiri veerandfinaalis prantslasele Alexandre Blaszyckile 11:15 ning sai viienda koha.

Esimest perioodi alustas eelmisel aastal sama turniiri võitnud Novosjolov edukalt, minnes ette 4:2. Siis suutis prantslane aga kolm punkti järjest tuua ning minutilisele vaheajale mindi 5:5 viigis.

Teisel kolmandikul suutis Novosjolov 6:8 kaotusseisust välja tulla, kuid viimasel perioodil läks prantslane seisul 9:11 oma teed.

Maailma kaheksa parima vehkleja konkurentsis sai Novosjolov viienda koha ning auhinnaraha 1000 eurot. Blaszyck jätkas poolfinaalis, kuid kaotas seal 12:15 Euroopa meistrile Jörg Fiedlerile. Võistluse võitis kodupubliku rõõmuks Pekingi olümpiavõitja Ulrich Robeiri, kes alistas finaalis Fiedleri 15:13.