Bayern Munich's Robben scores a goal against Augsburg's Klavan during their third round German soccer cup match in Augsburg Bayern Munich's Arjen Robben (in white) scores a goal against Augsburg's Ragnar Klavan during their third round German soccer cup (DFB-Pokal) match in Augsburg December 4, 2013. REUTERS/Michaela Rehle (GERMANY - Tags: SPORT SOCCER) DFB RULES PROHIBIT USE IN MMS SERVICES VIA HANDHELD DEVICES UNTIL TWO HOURS AFTER A MATCH AND ANY USAGE ON INTERNET OR ONLINE MEDIA SIMULATING VIDEO FOOTAGE DURING THE MATCHFoto: MICHAELA REHLE
4. detsember 2013, 23:44

Henrik Ojamaa lõi Poolas värava!

VUTIÕHTU: Ojamaa lõi värava, Klavani klubi kaotas Bayernile ning Moyes nägi Evertoni võitu Old Traffordil

Euroopa jalgpalliväljakutel oli täna tegus õhtu ning mänguhoos olid ka Eesti koondislased Ragnar Klavan ja Henrik Ojamaa. Kui Klavani koduklubi Augsburg kaotas Saksamaa karikavõistluste kaheksandikfinaaalis 0:2 Müncheni Bayernile, siis Ojamaa sai Varssavi Legia võidumängus jalagi valgeks.

Klavani ja Augsburgi jaoks algas mäng halvimal võimalikul moel, kui juba 4. minutil skooris vastaste superstaar Arjen Robben. 16. minutil oli hollandlane sunnitud küll vigastuse tõttu platsilt lahkuma, ent mängupildis see suurt murrangut kaasa ei toonud. Kohtumist domineerinud Bayern tegi sotid lõplikult selgeks 78. minutil, kui kohtumise lõppseisu vormistas Thomas Müller.

Poola kõrgliiga 19. voorus võõrustas Varssavi Legia Ruchi meeskonda. Henrik Ojamaa alustas kohtumist varupingil, kus oli ka tunnistajaks meeskonnakaaslaste 34. minuti avaväravale. Kohe teise poolaja alguses saadeti Eesti koondise ründaja aga platsile ning noormees õigustas usaldust igati, kui tegi 63. minutil mängu lõppseisuks 2:0.

Legia jätkab 40 punktiga liigatabeli tipus, Ruch on 26 punktiga kaheksandal kohal.

Inglismaa kõrgliiga 14. vooru tähtsündmuseks oli kahtlemata Manchester Unitedi ja Evertoni kohtumine Old Traffordil. Endine Evertoni loots, nüüd Unitedit juhendav David Moyes pidi kibedusega tunnistama, kuidas külalised tänu Bryan Oviedo 86. minutil löödud väravale 1:0 võidu võtsid.

Võitjate peatreener Roberto Martinez kohtumise järel mõistagi säras: "Oli suur lahing. Olles Old Traffordil külalised, võiks enne mängu eeldada üht-kaht võimalust, kuid meie lõime neid palju, palju rohkem. Väärisime neid kolme punkti!"

David Moyes oli loomulikult pettunud: "Meil olid omad võimalused, Evertonil olid omad võimalused. Nad on mänginud väga hästi ja näitasid tänagi, miks paiknevad tabelitipu lähedal. Me vajanuks täna pisut head õnne, kuid seda meil polnud."

Ülejäänud tulemused: Arsenal - Hull 2:0, Liverpool - Norwich 5:1, Sunderland - Chelsea 3:4, Southampton - Aston Villa 2:3, Stoke - Cardiff 0:0, Swansea - Newcastle 3:0, Fulham - Tottenham 1:2, West Bromwich - Manchester City 2:3

Tabelitipp: Arsenal (34 punkti), Chelsea (30), Man City (28), Liverpool (27), Everton (27), Tottenham (24)... 9. Man United (22)

Mänguõhtu käik

00.05 WBA lööb teisegi, kui täpne on Victor Anichebe, kuid mis hilja, see hilja

23.58 WBA on ühe tagasi löönud, 1:3 tabamus läheb kirja City väravavahi Costel Pantilimoni omaväravana

23.53 Tottenham saab võõrsilt vajalikud võidupunktid, mäng Fulhamiga lõppeb nende 2:1 võiduga

23.51 Üllatustulemus Prantsusmaalt: liigatabeli liider Paris St Germain saab hooaja esimese kaotuse, kui jääb võõrsil 0:2 alla enne tänast tabeli 16. real virelenud Evianile

23.49 Yaya Toure ei eksi penaltipunktilt ning Manchester City juhib WBA vastu 3:0

23.43 Villas-Boase tool kõigub taas pisut vähem: Lewis Holtby on viinud Tottenhami Fulhami vastu 2:1 ette

23.40 Lõppenud on ka ülejäänud kell 21.45 alanud kohtumised: Arsenal - Hull 2:0, Liverpool - Norwich 5:1, Sunderland - Chelsea 3:4, Southampton - Aston Villa 2:3, Stoke - Cardiff 0:0 ja Swansea - Newcastle 3:0

23.37 Ja kõik! Gary Linekeri prohvetlikud sõnad: "Kas David Moyes näeb lõpuks ometi Old Traffordil Evertoni võitu?" saavadki tõeks! Everton on alistanud Manchester Unitedi 1:0

23.35 Bradley Johnson lööb Norwchi auvärava, kuid õige pea viib Raheem Sterling Liverpooli 5:1 ette

23.34 Tottenham viigistab tänu Vlad Chirichesi tabamusele mänguseisu üks-ühele

23.32 Jonjo Shelvey lööb oma teise kolli ning Swansea juhib Newcastle'i vastu juba 3:0

23.31 Külm dušš David Moyesile ja ManUnitedile: Everton läheb Bryan Oviedo 86. minuti värvast 1:0 juhtima!

23.29 Sunderlandi kaitsja Phil Bardsley imelised seiklused: esmalt viib tema omavärav Chelsea 4:2 juhtima, kaks minutit hiljem lööb mees aga palli juba õigesse väravasse

23.27 Augsburgi karikateekond on selleks korraks lõppenud ja nii nagu eelmisel aastal, nii ka tänavu tuleb kaheksandikfinaalis tunnistada Müncheni Bayerni paremust.

23.27 Suarezi neljas värav:

EnchantingImmaculateHumpbackwhale Every single goal Luis Suarez has scored for Liverpool v Norwich in 1 post

23.23 Aston Villa Southmptoni vastu taas juhtimas: 3:2 lõi Fabian Delph

23.19 Legia ja Ruchi kohtumine ongi lõppenud Legia 2:0 võiduga. Tuletame meelde: Legia teise värava autoriks oli vahetusest mängu sekkunud Henrik Ojamaa

23.18 Luis Suarez - Norwich 4:0

23.17 Augsburgi - Bayerni kohtumises on alanud viimane mänguminut

23.16 Andre Villas-Boase niigi kõikuv tool lõi veelgi enam kõikuma: Ashkan Dejagah viis Fulhami Tottenhami vastu 1:0 juhtima

23.14 Swansea on läinud Newcastle'i vastu 2:0 ette, värava autoriks Jonjo Shelvey

23.13 Aston Villa eduseis püsib loetud minutid, Dani Osvaldo tabamus toob tabloole 2:2 viigiseisu

23.10 Aston Villa Southamptoni vastu 2:1 ees, värav Libor Kozakilt

23.07 Augsburgi lootustele karikasarjas kaheksa parema sekka pääseda võib vist nüüd küll kriipsu peale tõmmata: Bayern on läinud 2:0 juhtima ja mängu lõpuni napilt 12 minutit. Värava autoriks Robbeni asemel platsile jooksnud Thomas Müller

23.05 Chelsea Sunderlandi vastu taas ees! Oma teise värava lööb Eden Hazard ja Chelsea juhib 3:2

23.02 Poolajaviled on kõlanud ka kohtumistes Fulham - Tottenham (0:0) ja West Bromwich - Manchester City (0:2)

22.58 Augsburg - Bayerni mängus seis ikka 0:1, mängu lõpuni 20 minutit

22.55 Ning Jay Rodriguez toob tabloole viiginumbrid Southampton - Aston Villa kohtumises

22.54 Sunderland ei jäta jonni! Kunagine Man Unitedi mees John O'Shea viigistab Chelsea vastu mänguseisu kaks-kahele

22.51 Henrik Ojamaa! Kui eelmises voorus jäi eestlase värav lugemata, siis täna on kõik korrektne ning meie mees viib Legia Ruchi vastu 2:0 juhtima

22.50 Arsenal alustab teist poolaega samal kombel nagu esimestki ehk lööb kohe värava. Sedakorda tabamuse autoriks Mesut Özil

22.49 Paha polnud ka Suareze kolmas värav:

22.45 Manchester City on tänu Yaya Toure väravale eduseisu WBA vastu duubeldanud

22.43 Legia on asunud Ruchi vastu 1:0 juhtima, kohe teise poolaja alguses vahetatakse väljakule ka Henrik Ojamaa

22.34 Avapoolajad seitsmes mängus lõppenud: Arsenal - Hull 1:0, Liverpool - Norwich 3:0, Manchester United - Everton 0:0, Sunderland - Chelsea 1:2, Southampton - Aston Villa 0:1, Stoke - Cardiff 0:0 ja Swansea - Newcastle 1:0

22.31 Swansea läheb esimese poolaja lõpus Newcastle'i vastu juhtima, värava autoriks Nathan Dyer

22.28 Manchester Cityl võtab vaid 9 minutit, et West Bromi vastu juhtima minna. Värava autoriks ei keegi muu kui Sergio Agüero

22.26 Chelsea on asunud tänu Eden Hazardi väravale Sunderlandi vastu 2:1 juhtima

22.24 Suarezil on 35 minutiga kübaratrikk tehtud! Ning see tähendab ühtlasi seda, et kolme viimase hooaja jooksul on ta Norwichi vastu löönud kolm "kübarat"

22.22 Augsburg - Bayern. Esimene poolaeg on lõppenud ja tänu Arjen Robbeni 4. minuti väravale juhivad kuulsad külalised 1:0. Palli on Bayern vallanud 62% Augsburgi 38% vastu, pealelööke on Bayern teinud 5, Augsburg 3

22.21 Suarez võib meeldida või mitte, kuid uruguailase esimene värav oli tõepoolest ekstraklassist:

22.16. Suarez lööb oma mänguõhtu teise värava ning viib Liverpooli Norwichi vastu 2:0 juhtima

22.05 Sunderlandi rõõm ei kesta paraku kuigi kaua: Chelsea väsimatu keskväljamees Frank Lampard on seisu viigistanud

22.01 väravaid Inglismaalt: Jozy Altidore on viinud Sunderlandi Chelsea vastu juhtima, Liverpooli avavärava Norwichi vastu on löönud Luis Suarez, ning Aston Villa juhib Southamptoni vastu tänu Gabriel Agbonlahori tabamusele

21.58 Augsburg - Bayern: Bayern on sunnitud juba 16. minutil tegema vahetuse, kui värava autor Arjen Robbenit asendab Thomas Müller

21.56 Prantsusmaa kõrgliigas on täna peetud viis kohtumist, neis viies mängus näidati kokku viit punast kaarti. Karmide meeste liiga

21.54 Saksamaal peetakse täna kokku neli karikasarja kaheksandikfinaali, neist kaks on lõppenud: Freiburg kaotas kodus 1:2 Leverkuseni Bayerile, Wolfsburg alistas aga kodustaadionil 2:1 Ingolstadti

21.50 Inglismaal on mänguõhtu esimene värav löödud, kui tabeliliider Arsenal avas juba 2. minutil skoori Hull City vastu. Kahurimeeste värava autoriks on... Nicklas Bendtner! Tegemist on muuseas taanlase esimese etteastega Arsenali algkoosseisus pärast 2011.a märtsi!

21.49 Belgia karikasarja kaheksandikfinaalis kohtub Enar Jäägeri koduklubi Lierse võõrsil Oostendega, Jääger Lierse algkoosseisu ei kuulu

21.42 Poola kõrgliigas võõrustab Henrik Ojamaa koduklubi Varssavi Legia Ruchi meeskonda, Ojamaa Legia algkoosseisu ei kuulu

21.40 Inglismaal toimub täna koguni 9 kohtumist (vooru avamängus alistas Crystal Palace eile õhtul 1:0 West Hami): kell 21.45 alustavad Arsenal - Hull, Liverpool - Norwich, Manchester United - Everton, Sunderland - Chelsea, Southampton - Aston Villa, Stoke - Cardiff ja Swansea - Newcastle, kell 22.00 Fulham - Tottenham ning kell 22.15 West Bromwich - Manchester City

21.37 Paraku! Juba 4. minutil on Arjen Robben viinud Bayerni 1:0 juhtima

21.30 Augsburgi ja Bayerni kohtumise avavile on kõlanud. Klavan kuulub nagu ikka Augsburgi algkoosseisu