Põlva Serviti käsipallur.Foto: Aldo Luud
Toimetas Andres Kalvik 7. detsember 2013 20:12
Käsipalli Balti Liiga 7. voorus alistas Põlva Serviti võõrsil Riia Celtnieks/LSPA 35:25. HC Kehra/Horizon Pulp&Paper pidi põhjanaabreid külastades tunnistama Riihimäe Cocksi 36:26 paremust.

Põlva Serviti jäi mängu algul võõrustajate vastu kaotusseisu – 3:5, 6:9 ja 10:12 – ent suutis poolaja siiski 16:14 võita. Teise poolaja algul lubati lätlastel viigistada, ent eduseisul 19:18 visati koguni kaheksa väravat järjest ning lõpuks saadi juba kindel 35:25 võit

Ardo Puna oli Serviti parim väravakütt 9 tabamusega, lisaks temale viskasid Gražvydas Sereicikas 7, Henri Sillaste ja Pavel Turajev 6, Kristjan Muuga 3, Siivo Sokk 2 ning Tõnu Jõks ja Tauri Volt 1 värava.

Kehralased viskasid küll läbi Marko Slastinovski kohtumise esimese värava, ent jäid siis tagaajaja ossa ning esimese poolaja lõpuks oldi taga 12:19.

Erilises hoos oli avapoolajal soomlaste Niko Leikama, kes viskas viis väravat, neist kolm 7-meetri visetest. Eesti klubi tuli mängu tagasi ja jõudis kolme värava kaugusele (23:20), ent kodumeeskond pani oma võimsuse maksma ning noppis viienda võidu seitsmest kohtumisest tulemusega 36:26.

Resultatiivseim oli Cocksi Nico Rönnberg 9 väravaga, kehralastest viskasid Marko Slastinovski 7, Uku-Tanel Laast 6, Jürgen Rooba 4, Rando-Juku Sirkas ja Kaspar Lees 3 ning Viktor Skrypak, Indrek Normak ja Maksim Meier 1 värava.

Kui pool Balti Liiga põhiturniirist hakkab läbi saama, on Serviti nüüd kogunud 12 punkti ja jätkatakse teisel kohal, Kehral on 5 punkti. Vooru ülejäänud kaks kohtumist peetakse pühapäeval ja esmaspäeval, kui Valgevenes on vastamisi Minski HC Vitjaz – Klaipeda Dragunas ja Bresti HC Meškov – Minski SKA.