14. detsember 2013, 19:15

Võrkpalli karikavõitja selgitavad TTÜ ja Tartu, Väätsa muinasjutt lõppes (3)

Sel nädalavahetusel peetakse Kuressaares Eesti võrkpallikarikavõistluste otsustavad kohtumised - laupäeval toimuvad meeste poolfinaalid ning pühapäeval naiste ja meeste finaalkohtumised. Poolfinaalidest edenesid finaali TTÜ ja Tartu Bigbank, kes alistasid vastavalt rakvere VK ning suure üllatusena Final Fouri pääsenud esiliigameeskonna Paide/Türi/Väätsa.

TTÜ - Rakvere 3:1 (30:28, 13:25, 25:22, 25:20)

TTÜ juhtis esimeses geimis 24:20, kuid lubas Rakvere järele. Geim lõpuks ikkagi TTÜ-le 30:28

Teises geimis oli aga Rakvere ülivõimas ning võitis selle koguni 25:13, kolmas geim aga taas TTÜ-le 25:22. Et ka neljandas geimis osutus 25:20 paremaks TTÜ, siis esimesena pääses finaali just ülikoolimeeskond.

TTÜ meeskonnas tegid hea mängu 16 punkti (efektiivsus +13) toonud Siim Ennemuist ja 15 punkti kogunud (+11) Jaanus Nõmmsalu, resultatiivselt mängis ka Mart Tiisaar (22 p). Kaotajate parim oli Denis Sintov 23 punktiga (+14).

Tartu Bigbank - Paide/Türi/Väätsa 3:0 (25:13, 25:15, 25:18)

Tartlased ei jätnud vastastele erilisi võimalusi ja võitsid matši kindlalt. Tartu meeskonna parim oli Henri Treial (15 punkti, +13), kaotajate resultatiivseim oli Ilmar Mõttus (7).