Jalgpall

Hüüe "Kodumaa nimel!" loeti natsistlikuks ja tõi Horvaatia kaitsjale pika võistluskeelu (12)

Toimetas Ott Järvela, 17. detsember 2013, 10:58
Zagrebi Dinamo ja Horvaatia koondise kaitsja Josip Simunic mikrofoniga toimetamas ja rahvuskoondise fännidega suhtlemas. See tegu tõi talle 10mängulise võistluskeelu, mis jätab ta eemale MM-finaalturniirist.Foto: DAMIR KRAJAC/CROPIX/SIPA
Horvaatia jalgpallikoondise kaitsja Josep Simunic ei saa osaleda järgmise suve MM-finaalturniiril, sest Rahvusvaheline Jalgpalliliit (FIFA) määras talle 10mängulise võistluskeelu.

Põhjuseks Simunici käitumine novembris pärast Zagrebis, Maksimiri staadionil MMi play-off'is saavutatud võitu Islandi üle, mis tagas 1998. aasta MM-pronksile Horvaatiale koha Brasiilias toimuval finaalturniiril.

Mis siis juhtus? Võidueufoorias Simunic haaras mikrofoni ja hüüdis publiku suunas "Kodumaa nimel!", millele nood vastasid hüüdega "Valmis!". Milles probleem? Säärast hüüet kasutas fašistlik režiim, kes Horvaatiat Teise maailmasõja ajal ajutiselt valitses.

FIFA otsustas, et Simunici hüüe oli diskrimineeriv ja solvas teatud inimgrupi väärikust. Simunic vaidles küll vastu, et tema teod oli kannustatud ainult armastusest kodumaa vastu, aga FIFA määras talle võistluskeelu Horvaatia koondise 10 järgmiseks MM- ja EM-mänguks. Simunicil on keelatud võistluskeelu ajal viibida staadionitel, kus Horvaatia neid mänge peab.

Samal teemal

7. detsember 2013, 08:00
SURMAGRUPID MMil! Kellel vedas? Kes otsib rinda, mille najal nutta?
6. detsember 2013, 20:33
AJAKAVA: vaata MMi alagrupiturniiri mängukalendrit!
6. detsember 2013, 19:53
Ott Järvela | MMi poolfinaalides kohtuvad Brasiilia – Saksamaa ja Hispaania - Argentiina?
21. november 2013, 10:44
32 meeskonda, kes mängivad järgmisel aastal jalgpalli MM-il

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee