Arsenal ja Chelsea tegid väravateta viigiFoto: ANDREW WINNING
23. detsember 2013, 23:53

Wenger ei suutnud taaskord Mourinhot üle kavaldada (5)

Inglismaa jalgpallimeistrivõistluste 17. mänguvoorule tõmbas joone alla kangete rivaalide Arsenali ja Chelsea kohtumine. Kohtumine lõppes 0:0 viigiga, mis tähendab seda, et Jose Mourinho pole oma treenerikarjääri jooksul Arsene Wengerile jätkuvalt kaotanud.

Arsenali ja Chelsea viik tähendas seda, et liidrikoha säilitas tänu paremale väravate vahele Liverpool (36 punkti), teine on Arsenal (36), kolmas Manchester City (35), neljas Chelsea (34) ja viies Everton (34).

Mängu käik

2. poolaeg

23.53 Kohtumine on lõppenud 0:0 viigiga

23.50 Thomas Vermaelen pääseb nurgalöögi järel peaga löögile, Chelsea päästab värvajoonel seisnud Cesar Azpilicueta

23.50 90 minutit on täis tiksunud, kohtumisele antakse kolm üleminutit

23.46 Mourinho lepib viigipunktiga? Fernando Torres välja ja David Luiz väljakule

23.44 Lähedal! Giroud pääseb löögile, kuid John Terry ja Petr Cech saavad kahe peale olukorra ära klaaritud Viis minutit mängida

23.37 Arsenali senine parim võimalus! Aaron Ramsey leiab sööduga Olivier Giroud', kuid Cechiga silmitsi sattunud prantslane kihutab palli värvast mööda

23.36 Chelsea teine vahetus: Willian välja, Oscar sisse. Kohtumise lõpuni koos lisaminutitega umbes veerand tundi

23.32 Mängu esimene vahetus: Jose Mourinho kutsub puhkama Eden Hazardi, väljakule Andre Schürrle

23.25 Vasturünnakuid nooliv Chelsea pääseb mitmel puhul löögile, Arsenal aga jätkuvalt suhteliselt nüri. Kohtunik Dean hakkab vaikselt kaartegi näitama: hoiatused saavad Chelsea poolelt Ramires ja Arsenali poolelt Theo Walcott ja Tomas Rosicky

23.15 Teist poolaega kümme minutit mängitud, tempo on endiselt kõrge. Chelsea üritab pigem vasturünnakutega, kuid seni edutult. Kui külalised on teinud raamide vahele kaks pealööki (lisaks Lampardi latt), siis Arsenal pole senini raamide vahele ühtki lööki saanud

23.05 Teine poolaeg on alanud

1. poolaeg

22.49 Esimene poolaeg on lõppenud seisul 0:0. Kui poolaja esimene pool oli pigem ettevaatlik ja luurav, siis teisel poolel on antud pallile korralikult pihta ning parimal juhul tabas Chelsea vanameister Frank Lampard ka Arsenali väravalatti.

22.46 Chelsea vasturünnakul  pääseb löögile Willian, kuid üritus jääb pehmeks ning Szczesny püüab

22.40 Arsenali fännid on kurjad: esmalt teeb John Obi Mikel keskväljal punase kaardi väärilise vea Mikel Arteta vastu, kuid kohtunik Mike Dean ei vilista isegi mitte viga, seejärel tõmbab Willian karistusalas maha Theo Walcotti, kuid Deani vile vaikib taas

22.36 Lampardi lattilöök on Chelsea mängu selgelt elavdanud ning Arsenal on oma väljakupoolele surutud

22.34! Latt! Eden Hazardi sööt leiab Frank Lampardi, vanameister lajatab otse õhust peale, pall tuhiseb latti ja siis väljakule tagasi

22.29 Mängu esimene korralikum võimalus - Chelsea organiseerib kiire vasturünnaku, mille lõpetuseks pääseb peaga löögile Ramires, kuid löök on ebatäpne ja lendab üle värava

22.25 Pool esimesest poolajast mängitud, väravavõimalusi endiselt ei ühel ega teisel meeskonnal olnud ei ole. Ilm Londonis on päris jube, ladistab vihma ja puhub tugev tuul

22.12 Kümme minutit mängitud, seis endiselt 0:0. Chelsea on vallanud rohkem palli, kuid midagi ohtlikku pole seni luua suudetud

22.02 Mäng on alanud!

Algkoosseisud

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Rosicky, Ramsey, Özil, Walcott, Giroud

Chelsea:  Cech; Ivanovic, Cahill, Terry, Azpilicueta; Mikel, Lampard; Ramires, Willian, Hazard; Torres

Eelvaade

Arsenal on trooninud pikalt tabeli tipus, kuid eelmises voorus saadud piinlik 3:6 kaotus Manchester Citylt on nad langetanud kolmandale kohale. Tõsi, kui täna suudetaks kodustaadionil Chelseale tuul alla teha, haaraks Kahurimehed taas liidrikoha.

Kohtumise eel on koosseisuga suuremad mured Arsenalil: mängukeeldu kannab poolkaitsja Jack Wilshere, kaitsja Laurent Koscielny ning poolkaitsjad Alex Oxlade-Chamberlain ja Abou Diaby on vigastatud. Chelsea poolelt jääb olulisematest nimedest kõrvale vaid mängukeeldu kandev keskväljamees Michael Essien.

Kui uskuda kuiva statistikat, siis peaks favoriidiks olema pigem Chelsea: meeskondade 11st viimasest omavahelisest kohtumisest on nad võitnud koguni kaheksa, lisaks pole Jose Mourinho oma treenerikarjääri jooksul pidanud kordagi Arsene Wengerile alla vanduma: portugallase juhitud klubid on Wengeri ja Arsenali vastu kogunud viis võitu ja neli viiki.

Meeskonnad on tänavu juba korra kohtunud: liigakarikasarja neljandas ringis pidi Arsenal kodustaadionil tunnistama Chelsea 2:0 paremust.