Eesti meeste käsipallikoondisFoto: ARNO SAAR
Käsipall
30. detsember 2013, 16:04

Eesti meeste käsipallikoondis alistas Soome

Eesti meeste käsipallikoondis võitis Viimsi keskkoolis toimunud sõpruskohtumises põhjanaabrit 28:27.

Eesti alustas kohtumist hästi, minnes vahetult enne poolaja lõppu 12:7 ette. Soomlased võtsid aga järgi ning puhkusele läks Eesti kolmeväravalises eduseisus 13:10.

Teisel poolajal suudeti vahet samuti suurendada, kuid soomlased võtsid järgi ning 30 sekundit enne lõppu oli Eesti ees vaid ühe väravaga. Henri Sillaste viimane rünnak küll ebaõnnestus, kuid soomlased tegid valesöödu ning nii õnnestus Eestil siiski võita.

Koondise resultatiivseimad olid Uku-Tanel Laast 6 ja Jürgen Rooba 5 väravaga, Mait Patrail lisas 4, Mikk Pinnonen ja Henri Sillaste 3 väravat. Randmevigastusega kimpus olev Dener Jaanimaa sai platsile teise poolaja keskel ning viskas kaks väravat.

Ühtlasi oli tegu viimase kontrollkohtumisega enne MM-valikmänge. MM-valiksari jätkub uuel aastal, kui kodumängudes ollakse juba 2. jaanuaril vastamisi Portugaliga ja 11. jaanuaril Lätiga.