Inglismaa kõrgliiga 2014.a esimese värava lõi Manchester City poolkaitsja FernandinhoFoto: REBECCA NADEN
1. jaanuar 2014, 21:25

VUTIKOLMAPÄEV: Arsenal säilitas liidrikoha, United kaotas Tottenhamile (3)

Inglismaa jalgpalli kõrgliiga 20. voorus olid võidukad kõik esikolmiku meeskonnad ehk Londoni Arsenal, Manchester City ja Chelsea. Vooru viimases mängus pidi aga kodustaadionil mänginud Manchester United tunnistama Tottenhami 2:1 paremust.

Tabeli esikaheksa: Arsenal (45), Manchester City (44), Chelsea (43), Liverpool (39), Everton (38), Tottenham (37), Manchester United (34), Newcastle (33).

Tulemused

Manchester United - Tottenham 1:2 (67. Welbeck - 34. Adebayor, 66. Eriksen)

Arsenal - Cardiff 2:0 (88. Bendtner, 90+2. Walcott)

Southampton - Chelsea 0:3 (60. Torres, 70. Willian, 82. Oscar)

Stoke City - Everton 1:1 (50. Assaidi - 90+3.(pen) Baines)

Liverpool - Hull City 2:0 (37. Agger, 50. Suarez)

West Bromwich - Newcastle 1:0 (87.(pen) Berahino)

Crystal Palace - Norwich 1:1 (45.(pen) Puncheon - 39. Johnson)

Fulham - West Ham 2:1 (32. Sidwell, 67. Berbatov - 7. Diame)

Sunderland - Aston Villa 0:1 (16. Agbonlahor)

Swansea - Manchester City 2:3 (45+2. ja 90+1. Bony - 14. Fernandinho, 58. Yaya Toure, 66. Kolarov)

MÄNGUPÄEVA KÄIK

21.24 Kohtumine on lõppenud Tottenhami 2:1 võiduga

21.23 Algas viimane viiest üleminutist

21.20 Webb on lisanud mängule viis minutit. Neist kaks esimest on juba ära kulunud

21.19 United annab nüüd Tottenhami väravale turmtuld, kuid esialgu tulutult, külalised ikka ees 2:1

21.10 Mäng on pisut rahunenud ja Tottenham on suurema surve alt välja saanud. Kümmekond minutit kohtumise lõpuni

Welbecki 1:2 värav:

Photo

Erikseni 2:0 värav:

21.00 United on kiirest vastuväravast saanud kõvasti indu juurde ning tundub, et viigivärav on lähemate minutite küsimus

20.59 Adebayor saab vigastada ning viiakse kanderaamil väljakult. Togolast asendab Nacer Chadli

20.57 1:2! Kuid United lööb kohe ühe tagasi, kui Danny Welbeck tõstab palli üle Tottenhami väravavahi Hugo Llorise

20.55 0:2! Tottenhami avaväravale söödu andnud Christian Eriksen saadab palli peaga De Gea selja taha

20.48 Tottenhami kaitsjad kukutavad karistusalas murule Danny Welbecki, kuid mängu peakohtuniku Howard Webbi vile vaikib

20.36 Algas teine poolaeg

20.19 Esimene poolaeg on lõppenud, Tottenham juhib Man Unitedi vastu 1:0

Adebayori värav:

20.11 Milline võimalus Tottenhamil! Lennon annab värava ette madala tsenderduse, kuid Roberto Soldado ei saa paari meetri kauguselt väravale pihta

20.06 0:1! Adebayor! Christian Eriksen annab paremalt äärelt hea tsenderduse ning Emmanuel Adebayor saadab võimsal hüppel palli peaga De Gea selja taha

Arsenali ja Cardiffi vahelise mängu väravad:

19.58 Mängitud 25 minutit ja kuigi kohtumine on kulgenud heas tempos ja mitmete võimalustega, siis jätkuvalt ilutsevad tablool 0:0 viiginumbrid

19.46 Kuid mängu parim võimalus hoopis Tottenhamil - 15. minutil pääses Aaron Lennon David De Geaga silmitsi, kuid Unitedi puurilukk tõrjus jalgadega Lennoni löögi

19.42 Kümme minutit mängitud, initsiatiiv on selgelt olnud kodumeeskonna käes

19.31 Algas Manchester Unitedi ja Tottenhami kohtumine

19.13 Esimesed seitse enne 20. vooru viimast mängu: Arsenal (45), Manchester City (44), Chelsea (43), Liverpool (39), Everton (38), Manchester United (34), Tottenham (34)

19.12 Manchester United - Tottenham algkoosseisud

Man United: De Gea, Smalling, Evans, Vidic, Evra, Valencia, Carrick, Cleverley, Januzaj, Rooney, Welbeck

Tottenham: Lloris, Walker, Dawson, Chiriches, Rose, Lennon, Capoue, Dembele, Eriksen, Adebayor, Soldado

19.11 Sander Puri koduklubi York alsistas Morecambe'i meeskonna 1:0, Puri platsile ei pääsenud

18.55 Kõik kaheksa kohtumist on lõppenud, ees ootab veel Manchester Unitedi ja Tottenhami vaheline matš (19.30)

18.54 Everton on viigistanud kohtumise Stoke'iga tänu mängu kolmandal lisaminutil realiseeritud penaltile

Chelsea teine värav:

18.50 Ning Theo Walcotti värav otsustab asja lõplikult ära. Arsenal 2 Cardiff 0

18.49 Arsenal jääb nähtavasti siiski liidriks - Nicklas Bendtneri 88. minuti värav on viinud nad Cardiffi vastu lõpuks juhtima

18.48 James McFadden on viinud Motherwelli juba 4:0 juhtima

18.46 WBA on hilisest penaltivärvast läinud juhtima Newcastle'i vastu, Norwich on Crystal Palace'i vastu jäänud aga arvulisse vähemusse, punast kaarti näidati Leroy Ferile

18.44 Chelsea tõeliseks kangelaseks on tõusnud vahetusmees Oscar, kes saab nüüd ka ise jala valgeks ning Sinised juhuvad juba 3:0

18.33 Kohtumise 76. minutil võetakse Henri Anier puhkama

18.31 Oscari suurepärase eeltöö järel duubeldab Chelsea teine brasiillane Willian eduseisu Southamptoni vastu

18.29 Motherwell on hoos! Lionel Ainsworth teeb seisuks juba 3:0

Siin siis Luis Suareze järjekordne iluvärav:

18.25 Fulham juhib tänu Dimitar Berbatovi väravale Westh Hami vastu, Newcastle on jäänud aga WBA vastu platsile kümnekesi, punast kaarti nägi äärekaitsja Mathieu Debuchy

18.22 Chelsea haarab võõrsil Southamptoni vastu eduseisu, kui Oscari posti läinud pealelöögi koksab väravasse Fernando Torres

18.10 Liverpool on duubeldanud eduseisu Hulli vastu - järjekordne iluvärav Luis Suarezelt, Stoke on asunud tänu Oussama Assaidi värvale juhtima Evertoni vastu

18.07 Teine poolaeg on alanud parimal võimalikul moel Motherwelli jaoks, kes on läinud Iain Vigursi väravast 2:0 juhtima

17.50 Esimesed poolajad on kõikjal lõppenud. Šotimaal juhib Motherwell 1:0 St Johnstone'i vastu, Inglismaa League One'isYork samuti 1:0 Morecambe'i vastu

17.45 West Ham on jäänud Fulhami vastu arvulisse vähemusse, punast kaarti nägi poolaja viimasel minutil enda ees lehvimas Kevin Nolan

17.43 Liverpool on haaranud eduseisu Hulli ja Norwich Crystal Palace'i vastu

17.36 Fulhami Steve Sidwell viigistab mänguseisu

17.32 Gabriel Agbonlahor on viinud Aston Villa Sunderlandi vastu 1:0 juhtima

17.28 Motherwell on läinud kohtumist St Johnstone'iga 1:0 juhtima, värava autoriks John Sutton

17.13 Ilmaolud Inglismaal on muuseas väga kehvad ning valitseb suur oht, et Crystal Palace'i ja Norwichi vaheline mäng tuleb läbivettinud väljaku tõttu hoopis katkestada

17.10 Nende mängude esimese värava lööb West Hami poolkaitsja Mohamed Diame, kes viib oma koduklubi Fulhami vastu juhtima

17.02 Alanud on kaheksa Premier League'i mängu, samuti ka Motherwelli mäng Šotimaal

16.44 Henri Anier alustab Motherwelli kodumängu St Johnstone'iga algkoosseisus, Sander Puri on taaskord Yorki varumeestepingil

16.37 Kohtumine on lõppenud ning City on vähemalt järgmised kaks tundi Premier League liider. Kohtumise staarid olid vaieldamatult mõlema meeskonna elevandiluuranniklased: City poolel hiilgas keskväljal niite tõmmanud - ja ühe väravagi löönud - Yaya Toure, Wilfried Bony oli Swansea üksiku ründajana City kaitsjatele tõsiseks peavaluks

16.35 2:3! Bony skoorib taas poolaja üleminutitel, kui kihutab umbes 25 meetrilt palli Harti selja taha

Wilfried Bony scored a fantastic long range swerver for Swansea against Man City [Video & GIF]

16.20 Cityl vasturünnakutel järjest võimalusi, kuid jätkuvalt püsib tablool nende 3:1 eduseis

Kolarovi värav:

IllegalCheeryAzurewingedmagpie 3 1! Aleksander Kolarov (Man City) right footed goal from distance v Swansea [GIF]

16.15 Bony annab vasakuga tuld, Hart tõrjub. Järgenud nurgalöögi järel on Hart jämedalt eksimas, kui arvestab oma väljajooksu totaalselt valesti, kuid Swansea mängijad ei suuda tema õnneks seejärel palli tühja väravasse saata

16.10 1:3! Mäng tehtud? City vasakkaitsja Aleksandar Kolarov näppab oma platsipoolel vastaselt palli, spurdib Swansea karistusalani välja ning kihutab nahkkera olukorras suhteliselt ebaõnnestunult tegutsenud Tremmeli selja taha

Yaya Toure värav:

ComfortableSlushyIndiancow 2 1! Yaya Toure restores Man Citys lead at Swansea with a typical Yaya goal [GIF]

16.06 Swansea hakkab juba võtma väikseid riske ning see võib avada Cityle võimalused vasturünnakutel

16.01 1:2! Yaya Toure! City väsimatu keskväljamees mängib end karistusalas terava nurga alt löögile ning pall on Swansea väravas! Tegemist on Toure kümnenda väravaga tänavusel hooajal - ükski poolkaitsja pole Premier League'is löönud rohkem

16.00 Võimalus taas Negredol, kuid hispaanlase löök blokeeritakse

15.55 Suurepärane võimalus Alvaro Negredol, kuid City ründaja löök jääb nõrgaks ja Swansea väravavaht Gerhard Tremmel püüab

15.50 Teise poolaja avavile on kõlanud

15.33 Sellega on esimene poolaeg ka lõppenud

Bony viigivärav:

15.32 1:1! Bony viigistab võimsa pealöögiga mänguseisu. Tõsi, telekordus lubab väita, et Elevandiluuranniku koondislane oli söötu saades napilt suluseisus

15.29 Bony annab taas karistusala joonelt tuld, taas napilt mööda

Fernandinho värav:

15.14 Džeko pääseb City kiire vasturünnaku lõpetuseks löögile, kuid pall saab rikošeti Swansea kaitsjast ja läheb napilt mööda

15.08 Pool esimesest poolajast mängitud ning kohtumine jätkub hea tempoga. Swansea poolel avaneb võimalus Jonathan de Guzmanil, kuid Joe Hartiga sisuliselt silmitsi sattunud poolkaitsja lööb palli City puurilukule sülle.

14.59 0:1! Nurgalöögi järel pääseb löögile Fernandinho ning brasiillane kihutab karistusala joonelt madala löögi Swansea väravavahi selja taha

14.54 Swansea on sunnitud tegema vahetuse: vigastada saanud Pablo Hernandez välja ning Roland Lamah platsile

14.50 Viis minutit mängitud ning mõlemal meeskonnal olnud juba üks hea võimalus: esmalt lõi napilt mööda City ründaja Edin Džeko, seejärel lõi veel napimalt, suisa posti riivates mööda Swansea ründaja Wilfried Bony

14.45 Kohtumine on alanud!

Päeva esimeses mängus kohtuvad liigatabeli 11. real asetsev Swansea ja teist kohta hoidev Manchester City. Peaks City mängu võitma või viigistama, tõuseks nad vähemalt paariks tunniks ka esimeseks. Kui meeskonnad 1. detsembril Manchesteris kohtusid, võttis City tänu Alvaro Negredo ja Samir Nasri (2) väravatele kindla 3:0 võidu.

Algkoosseisud

Swansea: Tremmel, Rangel, Chico, Williams, Ben Davies, de Guzman, Canas, Routledge, Shelvey, Hernandez, Bony

Manchester City: Hart, Zabaleta, Kompany, Nastasic, Kolarov, Jesus Navas, Fernandinho, Toure, Nasri, Negredo, Dzeko

-----

Inglise Premier League'is jõuab täna lõpule tõeline vutimaraton, kus meeskonnad pidasid seitsme päeva jooksul kolm mänguvooru. Enne tänaseid matše juhib liigatabelit Arsenal (42 punkti), järgnevad Manchester City (41), Chelsea (40), Everton (37), Liverpool (36), Manchester United (34), Tottenham (34) ja Newcastle (33).