Jalgpall

Oliver Konsa vabanes vanglast! (21)

BNS, 9. jaanuar 2014, 10:54
Oliver Konsa Foto: STANISLAV MOSHKOV
Narkoäri eest maakohtu otsusel reaalse vangistuse saanud Eesti 2012. aasta jalgpallimeister Oliver Konsa vabanes täna hommikul vanglast. 

Harju maakohus mõistis mullu novembri alguses ülemöödunud aastal Nõmme Kalju ridades Eesti meistriks tulnud Konsa süüdi suures koguses narkootikumide ebaseaduslikus käitlemises ning määras talle kokkuleppemenetluse korras nelja aasta ja kahe kuu pikkuse vangistuse.

Sellest üks aasta ja kaks kuud tuli mehel reaalselt trellide taga veeta, ülejäänud karistusaeg aga kanda tingimisi nelja-aastase katseajaga. Kuna Konsa viibis vahi all alates mullu 9. novembrist, saigi tal reaalne vangistus neljapäevaks kantud ning ta pääses vabadusse.

Ühtlasi konfiskeeris kohus Konsa kodust leitud 1205 eurot, samuti konfiskeeris kohus Konsalt täiendavalt 2585 eurot. Menetluskulude hüvitamiseks tuli Konsal tasuda 4148 eurot.

Samal teemal

Protsess jätkub üldmenetluses Tauno Laasme ja Norman Kägo osas jaanuari teisel poolel.

Algselt olid koos Laasme, Konsa ja Kägoga kohtu all ka Peeter Kallas ja Peeter Truus, kuid nemad said karistused kätte juba mullu septembri keskel, kuna olid nõus süüasja lahendamisega kokkuleppemenetluses. Kallas pidi vastu võtma nelja aasta ja kahe kuu pikkuse vangistuse, Truus aga kaheaastase tingimisi vangistuse sama pika katseajaga.

Laasme ja Konsa tunnistasid end septembri lõpus Harju maakohtus süüdi, nende kaaslane Norman Kägo aga narkoäris osalemist eitas. Laasme kinnitas pärast süüdistuskokkuvõtte avaldamist, et on narkootikumide suures ulatuses käitlemises täielikult süüdi. Konsa märkis lisaks enda süüdi tunnistamisele, et kahetseb südamest tehtut. Kägo seevastu narkosüüdistust eitas, küll aga võttis omaks, et üritas kinnipidamisel põgeneda. Samas lisas ta, et selgitab põgenemise motiive kohtuprotsessi jooksul.

Süüdistuse kohaselt panid jalgpallis tegev olnud Tauno Laasme (38) ja mullu vutiklubi Nõmme Kalju ridades Eesti meistriks tulnud Oliver Konsa (28) 2012. aasta novembris Tallinnas ja Harjumaal isikute grupis korduvalt toime suures koguses narkootilise aine ebaseadusliku käitlemise – suures koguses kokaiini ebaseadusliku omandamise, valdamise, veo ja edasiandmise.

Süüdistuse järgi omandas Laasme oma tuttavalt Peeter Kallaselt (40) vähemalt 200 grammi kokaiini, olles nimetatud tegevuse eelnevalt kooskõlastanud Konsaga. Veidi hiljem andis Laasme tellitud koguse narkootilist ainet edasi oma tuttavale Peetrile (38). Suurema osa omandatud kokaiinist viis Laasme seejärel vastavalt kokkuleppele Konsaga hoiule viimase elukohta, kusjuures kaks pakendatud müügikogust jättis enda sõiduautosse. Süüdistuse kohaselt andis Laasme ühe kaasa võetud kokaiinipakendi samal õhtul vahetult Konsakätte, et viimane toimetaks selle ostjani. Teise Laasmel kaasas olnud kokaiinikoguse võtsid politseiametnikud läbiotsimisel ära Laasme enda autost.

Laasmet ja Konsat süüdistatakse samuti selles, et nad omandasid Peetrilt (40) vähemalt 20 grammi kokaiini, toimetasid selle Konsaelukohta, kus kaalusid ja pakendasid aine tellimustele vastavateks müügikogusteks ning andsid osa sellest edasi samuti vutis tegev olnud Norman Kägole (26), kes temale esitatud süüdistusest nähtuvalt müüs suurema osa saadud narkootilisest ainest seejärel Tallinnas edasi mitmetele isikutele.

Kokaiini hankinud Peetrile (40) esitas riigiprokuratuur süüdistuse suures koguses narkootilise aine korduvas ebaseaduslikus omandamises, valdamises, veos ja edasiandmises. Teist Peetrit (38), kellele Laasme süüdistuse kohaselt kokaiini edasi müüs, süüdistatakse suures koguses narkootilise aine ebaseaduslikus omandamises ja valdamises.

Kriminaalmenetluse käigus on tuvastatud teadmata päritoluga tulusid süüdistatavatel kokku üle 164 000 euro, mille puhul on alust eeldada, et raha on saadud kuritegude toimepanemise tulemusena ja käsitletav seega kriminaaltuluna. Kohtu määrustega on konfiskeerimise tagamiseks arestitud vara enam kui 230 000 euro väärtuses, sealhulgas sularaha, kuldehteid, helitehnikat ja üks kinnistu.

Kriminaalasja kohtueelset uurimist viis läbi keskkriminaalpolitsei ning menetlust juhtis riigiprokuratuur.

Oliver Konsa tuli tunamullu Nõmme Kalju jalgpalliklubi ridades Eesti meistriks. Pärast kahtlustuse saamist peatas Nõmme Kalju temaga lepingu. Konsa on 20 korral kuulunud ka Eesti jalgpallikoondisesse.

Kägo mängis veel möödunud hooajal Eesti jalgpallimeistrivõistluste teises liigas JK Kaitseliit/Kalev ridades, nagu ka 2010. aastal, kuid äsja lõppenud hooajal enam väljakule ei jooksnud. Aastatel 2009 ja 2008 pallis Kägo meistrivõitluste kolmandas liigas Nõmme Kalju kolmanda meeskonnas ridades ehk esindas sama klubi, mille esindusvõistkonna eest mängides tuli samuti vahi all viibiv Oliver Konsa Eesti meistriks. 2006. aastal pallis Kägo aga suisa meistriliigas, esindades toona FC Valga Warriori.

Tauno Laasme on aga Eesti Jalgpalliliidu andmetel jätkuvalt tegevmängija, kes esindas möödunud hooajal meistrivõistluste teises liigas JK Kaitseliit/Kalev.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee