Julia Beljajeva. Foto: ARNO SAAR
Vehklemine
18. jaanuar 2014, 18:11

Beljajeva sai Doha MK-etapil teise koha (1)

Dohas toimuval vehklemise MK-etapi naiste epeeturniiril sai valitsev maailmameister Julia Beljajeva teise koha.

Beljajeva finaalivastaseks oli šveitslanna Tiffany Geroudet. Geroudet haaras kindlalt initsiatiivi, võites avakolmandiku 9:4 ning vormistades 15:10 matšivõidu juba teisel kolmandikajal.

Poolfinaalis vehkles Beljajeva sakslanna Monika Sozanskaga ning võttis kindla 15:10 võidu.

Pääsu eest poodiumile vehkles Beljajeva sakslanna Beate Christmanniga. Eesti piiga tegi asjad klaariks kõigest kahe kolmandikuga, võites matši torgetega 15:11.

Beljajeva võitis esmalt Clementine Fernandezi 15:13 ja siis Marie Florence Candassamy (mõlemad Prantsusmaa) 15:8. Valitseva maailmameistri järgmine vastane oli tuneeslanna Sarra Besbes, kellest ta sai jagu 15:7.

Kristina Kuusk alistas põhiturniiril esmalt prantslanna Amélie Caze 15:10 ja seejärel Camilla Batini 15:11, kes avaringis sai lisaajal 13:12 jagu Irina Embrichist. Kaheksandikfinaalis läks Kuusk vastamisi ungarlanna Julia Revesziga.

Kogu kohtumise Reveszi vastu 2-3 punktiga juhtinud Kuusk lasi vastasel viimasel kolmandikul viigistada ja lisaajal tegi võiduka torke ungarlanna. Kohtumine lõppes seisuga 13:14.

Erika Kirpul tuli 64 parema seas lisaajal vastu võtta 10:11 kaotus sakslanna Beate Christmanni käest.