Sport | Muud alad

Rulastaarid Ryan Sheckler ja Ryan Decenzo võistlevad taas Simple Sessionil 

Toimetas Vallot Pukk, 22. jaanuar 2014 13:28
Ryan Sheckler. Foto: AFP/Scanpix
22.-23. veebruaril saab Tallinnas Saku Suurhallis toimuval Simple Sessionil taas võistlemas näha 2011. aasta võitjat, maailmakuulsat ja üht planeedi edukaimat profirulatajat Ryan Shecklerit. 

Koos temaga lendab Ühendriikidest Eestisse võistlema tõusev täht ja kahekordne X-Gamesi võitja Ryan Decenzo, kes samuti 2011. aastal Tallinnas käis.

Samal teemal

Jätkuvalt oma karjääri laineharjal püsiv Sheckler asub ka tänavusel Simple Sessionil võistlustulle ühe võidufavoriidina. Küll aga on sel aastal oodata eriti pingelist võistlust, sest Shecklerile astuvad tugevaimate konkurentidena vastu mitte vaid Red Bulli tiimikaaslane Decenzo, vaid veel ka USA rulakuulsus Greg Lutzka, Kolumbia skeidiäss David Gonzalez, tõusev täht Micky Pappa Kanadast, Jaapani parim rulataja Ryo Sejiri ning teisedki väga tugevad ja auhinnatud sõitjad.

Tänaseks 24-aastane Sheckler alustas profikarjääri juba 13-aastasena, tulles ekstreemspordi olümpiamängudeks peetava X-Gamesi kõigi aegade noorimaks võitjaks. Pärast seda oli noormehe tähelend kiire ning teda asus treenima koguni rulalegend Tony Hawk isiklikult. 2006. aastal liitus Sheckler Red Bulli maineka ekstreemsportlaste nimistuga ning kordas oma X-Gamesi võitu aastal 2008 ning 2010. Lisaks on tal kogunenud lugematu hulk meistritiitleid ja võite maailma mainekamatelt võistlustelt, teenides talle maailma edukaima rulataja tiitli.

Kolm hooaega MTVs jooksnud tõsielusarjaga "Life of Ryan" rahvusvaheliseks meediakuulsuseks kasvanud Sheckler omab lisaks enda rõivabrändi, veab omanimelist heategevusfondi ning on lisaks näidelnud filmides ja figureerinud mitmetes Tony Hawki videomängudes. Esimest korda käis Sheckler Eestis juba aastal 2010, mil ta aga vigastuse tõttu võistlemast loobus. Aasta hiljem pidas rulataja aga siinsetele fännidele antud lubadust ning naasis juba tippvormis, tulles Simple Sessioni võitjaks.

Vancouverist pärit 27-aastase Ryan Decenzo tõus profikarjääri poole algas maineka Tampa Am võiduga aastal 2008 ning pärast seda on ta peatumatult ja väsimatult tipu poole pürginud. Pühendumist saatis edu ning juba 2010. aastal sai noormehest Red Bulli profitiimi liige. 2011. aastal võidutses Decenzo Dew Touri etapil ja samal aastal võttis ta X-Gamesilt kulla ja hõbeda. 2012. aastal jätkas rulataja oma tähelendu ning võitis veel ühe X-Gamesi kulla, lisaks teise koha Euroopa ühel nimekamal rulavõistlusel Copenhagen Pro. Läinud 2013. aasta tõi talle esikoha Kia World Gamesilt ja Dew Touri pronksi.

Simple Sessioni õistlused toimuvad laupäeval ja pühapäeval, 22. ja 23. veebruaril: esimesel päeval kvalifikatsioonid ning teisel päeval finaalid. Pärast võistlusi, 24. veebruaril on Saku Suurhalli rajatav hiiglaslik ning vaid üheks korraks ehitatud võistluspark avatud kõikidele huvilistele. 

Samal teemal

25.02.2014
Simple Sessioni rulakohtunik: "Tähtis on näha, et jalg ei väriseks all!"
21.02.2014
Rulatüdruk Leticia: "Elukindlustus on mul mõistagi tehtud."