Toimetas Ott Järvela, 23. jaanuar 2014, 11:33
AS Monaco ja Kolumbia koondise ründajat Radamel Falcao'd tabas tõsine põlvevigastus.Foto: FAYOLLE PASCAL/SIPA
Prantsusmaa jalgpalli karikasarja eilses 1/16-finaalis alistas Monaco võõrsil 3:0 tugevuselt neljandas liigas mängiva Chasselay, ent kaotas tõsise põlvevigastuse saanud meeskonna esiründaja Radamel Falcao.

29. minutil Monvao juhtima viinud Falcao langes 40. minutil, kui teda rammis jõuliselt Chasseley keskkaitsja Soner Ertek. "Falcao sai tabamuse vasaku põlve pihta. Vigastuse täpsem iseloom selgub pärast põhjalikumaid uuringuid," teatas klubi.

Mitteametlike teadete kohaselt purunes Falcao põlve ristside, mis tähendaks väga pikka võistluspausi ja jätaks 16aastase pausi järel MMile kvalifitseerunud Kolumbia koondise ilma oma suurimast staarist.

Monaco peatreener Claudio Ranieri oli kohtumise järel vilemehe Philippe Kalti – olukorrast, kus Falcao vigastuse sai, ei määratud penaltit, kuigi Ertek polnud palli mängimisele isegi lähedal – peale maruvihane.

"See, et Chasseley mängis jõuliselt, on normaalne, aga kohtunik ei jaganud ühtegi kaarti. Kui Falcao'd tabas tõsine vigastus, on süüdi mängu kohtunik. Asju ei tohi niimoodi käest ära lasta. Kui tehakse viga, tuleb vilistada. Ja kui viga on tõsine, tuleb anda kollane kaart. Kui tehakse veel üks tõsine viga, tuleb anda punane. Täna ei näinud ma kumbagi," lamentis Ranieri.

Falcao vigastus on tõsine tagasilöök ka Monaco püüdlustele Prantsusmaa meistriliigas – 21 vooru järel kaotatakse liider Pariis Saint-Germainile viie punktiga ja ilma kolumblaseta on selle vahe tagasimängimine keeruline.

Kolumbia koondis kuulub suvisel MM-finaalturniiril C-alagruppi koos Elevandiluuranniku, Kreeka ja Jaapaniga.