Sotši 2014

Alaver selgitas, miks on olümpial vähe Eesti suusatajaid (14)

Toimetas Vallot Pukk, 26. jaanuar 2014 21:15
Mati Alaver. Foto: STANISLAV MOSHKOV
Vikerraadio "Spordipühapäevas" oli stuudios suusatreener Mati Alaver, kes rääkis suusatajate seisust peagi algavaid Sotši olümpiamänge silmas pidades.

"Usun, et need sportlased, kes esindavad Eestit Sotši olümpiamängudel, need kuus suusatajat, kes Rahvusvahelise Suusaliidu ja Rahvusvahelise Olümpiakomitee kvalifikatsiooni lävisid, on kõik suutelised näitama paremaid ja kõrgemaid kohti kui aasta tagasi Val di Fiemmes MM-il," rääkis Alaver, vahendab ERR Sport.

"Eesti suusatajaid olnuks Sotšis kindlasti rohkem, kui oleksime rohkem tähelepanu pööranud ühele uuele suusaalale nimega mitmevõistlus. Siin on see paradoks, et kõik suusatajad maailmas pandi omavahel konkureerima mitmevõistluses, kuigi sellist võistlusformaati olümpiamängudel ei ole," ütles Alaver. 

"Praktikas see tähendab, et võeti sportlase FIS-punkt distantsilt ja FIS-punkt sprindist ja sealt arvutati välja keskmine FIS-punkt. Meile sai saatuslikuks, et meie sprinditreener keskendus väga sprindispetsiifilisele treeningule, sprinterid ei startinud tavadistantsil, mis viiski meie 5-6 sportlase kohad seal reitingus väga tagasihoidlikuks," jätkas ta. 

Samal teemal

03.02.2014
Christoph Schmid: loodan, et Eesti sprinterid jõuavad Sotšis 30 sekka!
27.01.2014
Mati Alaver: naiste suusatamine on muutunud ebahuvitavaks
26.01.2014
EOK peasekretär Siim Sukles Sotši olümpia tulemustest: kriiskommunikatsiooniplaani EOK-l ei ole!

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee