Sotši 2014

Putinile pakuti kihlvedu Obamaga. Venemaa president keeldus (9)

Toimetas Ott Järvela, 28. jaanuar 2014 16:04
Venemaa president Vladimir Putin surub Barack Obamal käppa, aga kihla igaks juhuks ei vea.Foto: GRIGORY DUKOR
USA telekanali ABS korrespondent George Stephanopoulos uuris hiljutisel intervjuul Venemaa presidendi Vladimir Putini käest, kas too oleks valmis sõlmima USA kolleegi Barack Obamaga sõbraliku kihlveo, kumb riik võidab Sotši olümpial rohkem medaleid?

Putini vastus: "Ei, Obamaga ma kihla ei vea. Selliseid kihlvedusid me ei tee. Aga Barack on suur spordisõber ja väga heas vormis. Ta pöörab spordile palju tähelepanu. Ma ei pea silmas mitte ainult ise spordiga tegelemist, vaid ka sportlike eluviiside propageerimist.

Samal teemal

Soovime USA sportlastele edu. Mis puudutab medaleid, siis jah, need on igal võistlusel tähtsad. Olümpial samuti. Aga minu jaoks on veel tähtsam, et Venemaa koondis oleks võiemkas, efektiivne ja kätkeks endast helget tulevikku."

2010. aasta Vancouveri olümpial sai Venemaa medalite osas USA käest haledalt lüüa - USA oli 37 medaliga (9-15-13) üldarvestuse kolmas, Venemaa 15 medaliga (3-5-7) alles 11. 2006 Torinos oli USA medalitabeli teine ja Venemaa neljas ning 2002 Salt Lake City's vastavalt kolmas ja viies.

Viimati suutis Venemaa taliolümpial medaliarvestuses USAd edestada 1998. aastal Naganos, kus võideti 18 medalit (9-6-3) jänkide 13 (6-3-4) vastu. Kohad üldtabelis olid vastavalt kolmas ja viies.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee