Tuuli TomingasFoto: MIHKEL MARIPUU
Talisport
31. jaanuar 2014, 12:38

Teine kuld! Tuuli Tomingas tuli Euroopa meistriks (10)

Eesti võitis laskesuusatamise EMil Nove Mestos juba teise kuldmedali, kui tänases naisjuunioride 7,5 km sõidus oli kiireim Tuuli Tomingas.

19-aastane tallinlanna, kel seniseks parimaks saavutuseks aasta tagasi EMil juunioride sprindis saavutatud neljas koht, oli täna üks kindlama käega laskjaid. Trahviringidest ei pääsenud keegi, Tomingas oli aga üks kahes neiust, kes neid vaid ühe sõitma pidi, oma ainsa möödalasu tegi ta püstitiirus. Tominga võiduaeg oli 22.13,0, vahendas biathlon.ee.

Teised medalid läksid Venemaa sportlastele. Teiseks tulnud Svetlana Mironova kaotas Tomingale 16,2 ja kolmanda koha saanud Uljana Kaiševa 22,9 sekundiga. Esimene venelannadest sõitis kaks, teine kolm trahviringi.

Teistest eestlannadest sai Meril Beilmann 30. (+2.47,5; 2), Kelly Vainlo 44. (+4.22,6; 4) ja Susan Külm 45. koha (+4.23,6; 3). Kokku oli lõpetajaid 64.