Kahekordne olümpiavõitja ja maailmameister Andrus Veerpalu andis 2011. aasta jaanuaris positiivseks osutunud dopinguproovi, ent mõisteti Rahvusvahelise Spordikohtu (CAS) poolt kaks aastat hiljem õigeks. Saaga pole siiski lõppenud.Foto: TAIRO LUTTER
Ott Järvela 1. veebruar 2014 11:22
Maailma Antidopingu Agentuur (WADA) kinnitas Õhtulehele, et nende jaoks on Andrus Veerpalu dopingujuhtum lõpetatud vaatamata tõigale, et inimkasvuhormooni (hGH) testi täpsustatud piirmäärade järgi on Eesti suusatšempion dopingut tarvitanud.

"Veerpalu juhtum on meie jaoks lõpetatud ja seetõttu ei kavatse me uuesti avada juhtumi jooksul temalt võetud dopinguproove," ütles Õhtulehele WADA esindaja Ben Nichols. "WADA ootab hetkel hGH testi uute piirmäärade teadusajakirjas avaldamist. Selle ajani julgustab WADA antidopingu-organisatsioone võtma sportlastelt proove, mida saab hiljem analüüsida," lisas Nichols.

WADA esindaja viitas ka antidopinguorganisatsiooni avaldusele mullu kevadel, kui Rahvusvaheline Spordikohus (CAS) Veerpalu õigeks mõistis. 28. märtsil 2013 tehtud avalduses seisis muuhulgas:

"WADA kahetseb õigeksmõistvat otsust, sest nagu CAS oma otsuses märkis: "antud juhtumi puhul on palju faktoreid, mis viitavad, et sportlane tõesti manustas kehavälist kasvuhormooni". WADA jaoks tähendab see, et tõenäoline petis on tühise vormistusvea tõttu karistusest pääsenud. WADA on asjade sellises käigus sügavalt pettunud."

Eile teatas ka Rahvusvaheline Suusaliit (FIS), et nemad ei kavatse Veerpalu juhtumiga uuesti tegelema hakata. Küll aga kinnitas Eesti Antidopingu nõukogu liige Kristjan Port, et kavatseb Veerpalu juhtumi osas teha avalduse Eesti Antidopingu distsiplinaarkolleegiumile.