Auto-Moto uudised

Plangi juhib Lätis Euroopa autoralli meistrivõistlustel Production Cup klassi (4)

Toimetas Geidi Raud, 1. veebruar 2014 22:45
Plangi võistlustules.Foto: fiaerc.com
Laupäeval sõideti Kuldiga ümbruses autoralli Euroopa meistrivõistluste (ERC) teise etapi, Rally Liepaja esimene võistluspäev. Kokku läbiti kuus kiiruskatset, mille järel on parimad eestlased Siim Plangi ja Marek Sarapuu (Mitsubishi Lancer EVO X), kes juhivad rallit Production Cup arvestuses.

Üldarvestuses on nad kuuendal kohal. Rally Liepaja üldliidrid on peale avapäeva soomlased Esapekka Lappi ja Janne Ferm (Škoda Fabia S2000), kes tõusid sellele kohale päeva viimasel katsel, möödudes Vassili Grjazinist ja Dmitri Chumak'ist (Ford Fiesta S2000), edestades neid päeva lõppedes 2,6 sekundiga. Kolmandal kohal on Craig Breen ja Scott Martin (Peugeot 207 S2000), kes kaotavad Lappile 59,2 sekundit.

Plangi loovutas viimasel katsel viienda koha Sepp Wiegand'ile (Škoda Fabia S2000). Vaatamata öösel sadanud lumele sõideti siiski suuremalt jaolt külmunud kruusal, mis andis piikrehvidele korraliku koormuse. Ka Plangi kurtis, et rehvid said korraliku mahvi, muus osas avapäeval probleeme polnud. Kaotust ralli liidrile on avapäeva järel 2.23,5.

Ralli üks soosikutest, Bryan Bouffier (Citroen DS3 RRC), jäi raja äärde teisel katsel, kui vastu põhupalli sõitmist sai viga auto radiaator.

Laupäevane päev oli ühtlasi ka Läti autoralli meistrivõistluste esimeseks etapiks, kus Plangi ja Sarapuu olid N4 klassi etapivõitjad, Mait Maarend ja Mihkel Kapp (Mitsubishi Lancer EVO X) olid sama arvestuse seitsmendad.

R5 klassis olid Jeets ja Toom kolmandad. Karl-Martin Volver ja Margus Jõerand (Ford Focus) katkestasid päeva peale teist katset, põhjuseks kütusepumba rike. Nemad on pühapäeval taas rajal, kui stardivad Läti autoralli meistrivõistluste teisel etapil.

Pühapäeval on Rally Liepaja'l kavas kuus katset.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee