Kas eelmisel aastal Val di Fiemme MMil 7. koha saanud Aivar Rehemaa suudab hea koha tuua juba sel nädalavahetusel Sotšis? Foto: STANISLAV MOSHKOV
Õhtulehe sporditoimetus 3. veebruar 2014 12:34
Õhtulehe sporditoimetus võtab igal esmaspäeval kokku möödunud seitse päeva (Eesti) spordis jagades välja nädala plussi ja miinuse. Lisaks vaatame alanud nädalale otsa mõne ennustuse läbi. Meie 3. veebruari valik:LÄINUD NÄDALA PLUSS:

Noored laskesuusatajad Rene Zahkna ja Tuuli Tomingas krooniti Nove Mestos juuniordie Euroopa meistriks. Kui Zahkna medališansse võis ette näha, siis Tominga kuld oli kui pauk luuavarrest, mis kõmmustas Eesti EMi medalitabeli liidriks. Väga vinge! Loodetavasti ootab mõlemat värsket noorte Euroopa meistrit pikk karjäär, millele Eesti spordisõber saab huviga kaasa elada.

LÄINUD NÄDALA MIINUS:

Andrus Veerpalu dopingujuhtum pole endiselt lõppenud. Rahvusvaheline Antidopinguagentuur (WADA) avaldas inimkasvuhormooni testi täpsustatud piirmäärad, mille järgi on Veerpalu 2011. aasta jaanuaris Otepääl antud proov positiivne. Kui WADA ja Rahvusvaheline Suusaliit (FIS) ei viitsi Veerpaluga enam jännata, siis Eesti dopingukütt Kristjan Port õnneks viitsib. Tõde peab selguma.

TULEVA NÄDALA ENNUSTUS:

30% on tõenäosus, et mõni Eesti sportlane jõuab Sotši olümpial sel nädala 20 parema sekka.

Võistlusi, kus see võimalik, on kolm: murdmaas meeste suusavahetusega sõit ja laskesuusatamise sprindid. Igaühel neist nõuab 20 sekka jõudmine (reaalsed kandidaadid Aivar Rehemaa, Kadri Lehtla, Kauri Kõiv, Indrek Tobreluts) väga head õnnestumist.