Andrus Ansip.Foto: STANISLAV MOSHKOV
Märt Roosna 4. veebruar 2014 13:18
Peaminister Andrus Ansipi osalemine olümpiamängudel on kütnud kirgi. Ajakirjanik Anvar Samosti algatatud petitsioon, mille kohaselt ei peaks Ansip ka eraisikuna osalema inimõigustele vilistava Venemaa võimueliidi ülistuspeol, on kogunud hetkeseisuga 770 allkirja. Ansip selgitas Õhtulehele, miks ta on otsustanud Sotši sõita.

Mõned riigijuhid on avalikult teatanud, et boikoteerivad olümpiat. Mitmed lihtsalt ei lähe kohale. Milline on teie seisukoht selles küsimuses?

Olümpiamängud ei ole poliitiliste manifestatsioonide tegemise koht. Olümpiamängudel tuleks aukohale seada sport ja poliitika võiks jääda tahaplaanile. Kõigil kordadel, kui ma olen käinud peaministrina olümpiamängudel, olen ma seal viibinud oma puhkuse ajast ja tasunud oma kulud ise. Ma ei tee erandit ka Sotši olümpiamängude puhul.

Kui kaua te Sotšis viibite?

6. veebruari õhtust 10. veebruari hommikuni.

Mis alasid ja kelle võistlemisi te jälgida kavatsete?

Võistluste jälgimiseks on mul vaid kaks päeva, laupäev ja pühapäev, ja eks ma püüan selle aja jooksul vaadata võimalikult palju Eesti sportlaste etteasteid. Neil päevadel toimuvad võistlused murdmaa- ja laskesuusatamises ning suusahüpetes.

Kes võiksid olla need Eesti sportlased, kes meid positiivselt üllataksid?

Ma hoian pöialt kõigile meie sportlastele. Olümpiamängudel osalemine on iga sportlase elu suursündmus ning kindlasti annavad nad endast parima.

Petitsiooniga saad tutvuda SIIN.