Sotši 2014

Torinos võistelnud Kaspar Kokk: nüüd ei saa keegi Eestis rahus olümpiamänge vaadata (15)

Viljar Voog, 6. veebruar 2014 14:53
Kaspar Kokk Vancouveri taliolümpiamängudelFoto: Joosep Martinson

Torino olümpiamängudel Eesti koondisesse kuulunud murdmaasuusataja Kaspar Kokk loodab, et vene meedia väide, nagu oleks kaheksa aasta taguste olümpiamängude dopinguproove üle kontrollides neli Eesti sportlase või sportlaste antud proovi osutunud positiivseks, on vale. Et maailma antidopingu agentuur kommenteerib teemat alles mõne nädala pärast, on mehe arvates siinsete spordisõprade jaoks Sotši mängud igal juhul rikutud Sotši.

Samal teemal

"Nüüd juhtubki see, et terve Eesti ei saa vaadata rahulikult olümpiamänge, vaid oodatakse kaks nädalat, et teada saada, kas väidetel on tõepõhi all,“ kommenteerib Torino olümpiamängudel 15 kilomeetri klassikasõidus 35. koha saanud ning võitja Andrus Veerpalule peaaegu kolme minutiga kaotanud Kaspar Kokk vene portaali Ves Sport väiteid, nagu oleks kaheksa aasta tagustel talimängudel võetud ühelt või kahelt Eesti sportlaselt neli positiivset dopinguproovi.

Kokk räägib, et tal on väga raske kommenteerida välismaise uudisportaali spekulatsiooni, ent tema enda jaoks kõlab kummaliselt, kui räägitakse vähemalt neljast positiivsest proovist, millest kõik on antud ühe riigi ja ühe ala sportlaste poolt, ent siis ei osata öelda, kui mitu võistlejat väidetavalt vahele on jäänud. Kui usaldusväärse allikaga siis ikkagi tegu on, küsib nüüdseks tippspordiga lõpparve teinud mees.

"Igatahes on tegu ääretult ebameeldiva infoga ja ma siiralt loodan, et see osutub täiesti valeks. Aga kindlasti loodan, et vale on info, et tegu on eestlastega,“ räägib Kokk.

Mees meenutas Õhtulehe palvel ka Torino olümpiamängude dopinguvõtmise protsessi: "Proove võeti erinevates kohtades: olümpiakülas või võistlusväliselt neilt, kes külas ei elanud, staadionitel ja muidugi pärast võistlust.“ Olukorra tegi keerulisemaks ka see, et erinevates kohtades võtsid proove erinevad organisatsioonid: vastavalt ROK, rahvusvaheline suusaliit ning WADA.

Kokk ise sattus dopinguküttide huviorbiiti mängude ajal vaid korra. "Aga meie tipud andsid kindlasti rohkem proove,“ sõnab endine suusataja, et nelja positiivse proovi kuulduse põhjal ei saa kindlasti väita, kui mitme sportlasega tegu võib olla.

Koka sõnul tuli juba esimene Veerpalu ümber lahvatanud dopinguskandaal talle paraja šokina ning loomulikult oleks tänane väide tõeks osutudes kordades suurem löök.

REKLAAM JA KUULUTUSED

reklaam@ohtulehtkirjastus.ee