Rimo HuntFoto: STANISLAV MOSHKOV
Toimetas Merili Luuk 7. veebruar 2014 14:27
Eelmisel hooajal meistriliiga parimaks mängijaks valitud ründaja Rimo Hunt sõlmis lepingu Kasahstani kõrgliigaklubi Kõzõlorda Kaisariga.

28aastane Hunt sõlmis Kasahstani esiliiga meistriga lepingu üheks aastaks, siirdudes sinna Tallinna Levadiast, kus lõi eelmisel hooajal 22 väravat.

Detsembris käis möödunud aastal ka Eesti koondises debüteerinud Hunt testimisel Iisraelis, lepinguhõngu kumas ka Poola kõrgliigas hetkel eelviimasel ehk 15. kohal asetsevast Podbeskidzie Bielsko-Biala klubist. Selle variandi lükkas Hunt tagasi.

"Ei tekkinud soovi sinna minna. Kahtlane riik, kurat! Peatreener ei räägi ei inglise ega vene keelt ning asju aetakse reeglina ainult poola keeles. Sellises keskkonnas oleks keeruline tegutseda," kirjeldas ta Poolas aset leidnud sündmusi Õhtulehele.

Jaanuaris viibis ta Joel Lindpere koduklubi Ostrava Baniku ning seejärel Saksamaa 3. Bundesliga klubi SV Elversbergi juures. Seal sai Hunt kergelt vigastada, kuid maandus õnnelikult Kasahstanis. 

Klubis on portaali Rumori di Spogliatoio andmeil testimisel ka teine Eesti koondislane Sergei Mošnikov, kes pole Poola klubi Zarbze Gornikuga lepingut uuendanud. Lisatud videost on näha, kuidas Rimo Hunt (number 29) ja Sergei Mošnikov mängivad Peterburi Dinamoga. Hundil on seejuures kasutada üks-üks võimalus (videos alates 4:33). Matš võideti 4:1.

Kaisari klubi võitis eelmisel aastal Kasahstani esiliiga ning tõusis nüüd meistriliigasse. 18 meeskonna konkurentsis koguti mullu 34 mänguga 74 punkti. 1998. aasta kasahhi karikavõitja on suurema osa viimasest kümnendist veetnud riigi kõrgliigas, tippsaavutuseks on jäänud 2008. aasta neljas koht.

Kasahstanis on testimisel veel ka eelmisel hooajal Sillamäe Kalevis mänginud Martin Vunk, kes viibib Eesti jalgpallikoondise endise peatreeneri Arno Pijpersi juhendatava FK Tarazi juures.