Rahvusvaheline mitmevõistlus Tallinnas Foto: TAIRO LUTTER
Kergejõustik
8. veebruar 2014, 17:47

Eesti meistriks krooniti Kaarel Jõeväli. Lisatud Jõeväli ja Hardee kommentaarid!

Tallinnas toimunud rahvusvahelise mitmevõistluse võitis brasiillane Carlos Chinin 5951 punktiga, enne viimast ala juhtinud ameeriklane Trey Hardee katkestas. Eestlaste parima soorituse eest hoolitses Kaarel Jõeväli, kes oli neljas.Brasiillane sai viimasel alal, 1000 meetri jooksus alavõidu ning tõusis sellega ka üldvõitjaks. Ühtlasi püstitas ta isikliku rekordi. Teise koha sai austerlane Dominik Distelberger 5863 punktiga, kolmas oli venelane Artjom Lukjanenko 5863 silmaga.

Kahekordne kümnevõistluse maailmameister Trey Hardee alustas tänast päeva 60 m tõkkejooksus nigelalt, koperdades tõkkejooksus ning saades kirja vaid 8,69. Tulemust parandas ta teivashüppes, saades kirja alavõidu 5.14ga. Maailmameister proovis ka kõrgust 5.34, et edu suurendada, kuid see ei õnnestunud. Viimase ala starti ta ei läinud.

„Kuna võistlus läks allamäge ning Sopotis toimuva sise MM-i normi püüdmine on tähtis, pidasime treeneriga aru ning otsustasime, et ei ole mõtet viimasel alal võistelda," rääkis Hardee.

Küll oli ameeriklane rahul kuulitõukega, kus sai kirja 15.39. "Kuna see oli minu esimene võistlus, ei saagi millegi muuga rahule jääda. Nüüd on vaja kiiresti kuskil mujal hea tulemus kirja saada, sest konkurents USA tiimis on kõva," sõnas ta.

Kuigi Eesti pinnal võistlus ebaõnnestus, polnud Hardeel midagi muud ette heita. "Ma oleksin selle halva tulemuse võinud kirja saada ka igal pool mujal. Eesti on tore koht, see oli kõrgetasemeline võistlus ning kindlasti tulen siia tagasi," tõdes ta.

Eestlaste parimana oli Kaarel Jõeväli neljas, kogudes 5853 punkti, kaotades eelmisel aastal Tallinnas püstitatud isiklikule rekordile (5899) 46 punktiga. Jõeväli krooniti ka Eesti meistriks. "Pooltõbisena võistlemine röövis mult teravuse ja energia, kuid siiski suutsin teha punktisumma rekordi lähedale," kommenteeris ta.

Mitmevõistleja oli rahul eilse kõrgushüppega, kus sai kirja 2.07, täna sujus ka 1000 meetri jooks. "Viimase alaga olen eriti rahul, kuid ega head võistlust ei teinud."

Andres Raja kogus 5813 punkti. Isikliku rekordi püstitas Janek Õiglane, kes oli kokkuvõttes kaheksas - tema punktisumma 5519.