Eesti seni parim koht Sotšis: Viktor Romanenkovi 24. koht. Foto: AFP / Scanpix
Ohtuleht.ee 14. veebruar 2014 22:19
Sotši taliolümpiamängud jätkuvad ning areenile on jõudnud astuda juba enamik eestlasi. Avaldame olümpia lõpuni ülevaate, millised kohad on meie sportlased saavutanud!

24. Viktor Romanenkov

Eesti parima koha saavutanud Romanenkovi etteaste üksiksõidu vabakavas ei kõlvanud kuhugile. Aga pluss, et lühikavast edasi sai. 

29. Indrek Tobreluts

Ülikogenud laskesuusataja lõi mõnda aega parimana püsinud Nurmsalu koha üle, aga kiiresti sai ka selgeks, et reede õhtul saab veel parema koha Viktor Romanenkov, kes uisutab meeste vabakaval 24 parema seas.

37. Kaarel Nurmsalu

Suusahüpped, normaalmägi. Eesti senise parima koha eest on hoolitsenud suusahüppaja Kaarel Nurmsalu normaalmäe võistlusel. Ta lendas 95 meetri kaugusele. Mehe enda eesmärk oli mõistagi teise vooru ja vähemalt 30 parema sekka pääsemine.

41. Kristjan Ilves

Kahevõistlus, normaalmägi. Eesti kahevõistlejatest esimese ala parim, hüppemäel jõudis 20 parema sekka. Noorteklassi kuuluvalt sportlaselt, kes pealegi oli hiljuti haiguse küüsis, ei saa palju enamat nõuda.

43. Han Hendrik Piho

Kahevõistlus, normaalmägi. Üks ja sama koht nii hüppemäel kui ka pärast murdmaasõitu. Tagantpoolt neljas, ei pane hõiskama.

44. Karl-August Tiirmaa

Kahevõistlus, normaalmägi. Nagu ise kommenteeris, läks võistlus täiega p***e. Lõpetanutest edestas üht meest, hüppe järel kolmandal kohal olnud venelast.

45. Triin Ojaste

Murdmaasuusatamine, 10 km (kl). Ettepoole jäi 44, tahapoole 30 naist. Ühegi eksootilise riigi esindajat endast ettepoole ei lasknud, samas edestas näiteks Ukraina, Austria, Sloveenia, Kasahstani naisi.

45. Indrek Tobreluts

Laskesuusatamine, 12,5 km jälitussõit. Tobreluts tõusis sprindiga võrreldes 8 koha võrra.

46. Kauri Kõiv

Laskesuusatamine, 12,5 km jälitussõit. Kõiv tõusis täpselt Tobrelutsu tuules samuti 8 koha võrra.

48. Johanna Talihärm

Laskesuusatamine, 7,5 km. Ainus seni Sotšis ennast ületanud Eesti sportlane. Talihärm lasi nii tähtsal võistlusel esmakordselt kõiki märgid maha ja pääses ainsa Eesti naisena jälitussõitu.

48. Triin Ojaste

Murdmaasuusatamine, sprint. Jagas tulemuse saavutamise hetkel Talihärmiga Eesti naissportlaste parimat kohta, aga lootis kindlasti veidi enamat.

50. Daniil Steptšenko

Laskesuusatamine, 10 km. Steptšenko tõusis mõnevõrra üllatuslikult sprindisõidus Eesti parimaks, kuid et kõik meie mehed jäid rivi teise poolde, siis suurt rõõmu see talle ei pakkunud.

51. Aivar Rehemaa

Murdmaasuusatamine, 15 + 15 km. MMil 7. kohale tulnud Rehemaa lootis suusavahetusega sõidust midagi hoopis enamat kui koht kuuendas kümnes.

51. Raido Ränkel

Murdmaasuusatamine, sprint. Sel alal eestlastest parim, aga veerandfinaalikohast ikkagi piisavalt kaugel...

52. Peeter Kümmel

Murdmaasuusatamine, sprint. Eesti sprindikoondise liidri jaoks selge altminek.

53. Indrek Tobreluts

Laskesuusatamine, 10 km. Ei midagi erilist. Hea, et pääses jälitussõitu.

54. Kauri Kõiv

Laskesuusatamine, 10 km. Ei midagi erilist. Hea, et pääses jälitussõitu.

55. Johanna Talihärm

Laskesuusatamine, 10 km jälitussõit. Kui suutnuks teist korda järjest kõik märgid alla lasta... Ent seekord tuli nelja tiiru peale viis trahviringi ja pudenemine seitsme koha võrra.

59. Siim Sellis

Murdmaasuusatamine, sprint. Päev enne võistlust näitas mees piltnikule muskleid, kahjuks ei jätkunud suusarajal piisavalt energiat.

59. Daniil Steptšenko

Laskesuusatamine, 12,5 km jälitussõit. Sprindis Eesti parim olnu tegi nüüd seitse möödalasku ja jäi lõpetanutest viimaseks.

61. Siim-Tanel Sammelselg

Suusahüpped, normaalmägi. Olümpiadebüüt lõppes paraku kvalifikatsioonis ja viimase kohaga.

62. Daniil Steptšenko

Laskesuusatamine, 20 km. Kolm trahviringi ja mitte just eriti kiire sõit tähendasid säärast kohta.

66. Roland Lessing

Laskesuusatamine, 10 km. Eesti neliku nõrgim mees, ei pääsenud jälitussõitu ja naaseb mõneks päevaks üldse kodumaale.

67. Darja Jurlova

Laskesuusatamine, 7,5 km. Paarkümmend naist jäi seljataha, aga jälitussõitu pääsemiseks sellest ei piisanud.

69. Kadri Lehtla

Laskesuusatamine, 7,5 km. Eesti koondise eeldatav liider eksis 40% laskudest ja on olnud senine suurim pettuja.

70. Kalev Ermits

Laskesuusatamine, 20 km. Olümpiadebütant ja oma avastardi teinud mees üllatada ei suutnud. Trahviminuteid kogunes küll Tobrelutsuga sarnaselt 2, aga suusarajal oli ta 37aastasest kaasmaalasest 4 minutit aeglasem.

71. Grete Gaim

Laskesuusatamine, 7,5 km. Koht kohaks, kuid zombie-läätsedega pani Gaim terve maailma endast rääkima ja tõi ka Eesti kohaloleku kõigi teadvusse.

78. Kauri Kõiv

Laskesuusatamine, 20 km. 7 trahvi, muud polegi rääkida. Säärane möödalaskude arv jätab kelle tahes tabeli sabaossa.