Sotši 2014

Viktor Romanenkov: Saan loobunud Pljuštšenkost aru – ta ei taha ju invaliidiks jääda (6)

Ott Järvela, Sotši, 13. veebruar 2014 18:38
Pärast soojendust otsustas Jevgeni Pljuštšenko, et selg võistelda ei luba, lehvitas rahvale ja lahkus areenilt. Kohe tema järel jääle tulnud Eesti sportlase Viktor Romanenkovi närvidele ootamatu sündmus muidugi hästi ei mõjunud.Foto: ADRIAN DENNIS
Iluuisutamise meeste üksiksõidus lühikavaks täna Icebergi jääpaleesse kogunenud tuhanded Venemaa ja Jevgeni Pljuštšenko fännid jäid pika ninaga – venelane loobus viimasel hetkel võistlemisest.

Pljuštšenko pidi jääle minema seitsmendana, täpselt enne Eesti võistlejat Viktor Romanenkovi. Soojenduse tegi Venemaa suurmeister kaasa, kuid võistluseks ta jääle ei läinud – seljavigastus ei lubanud.

"Ma polnud selleks valmis, kui tuldi ja öeldi mulle, et Pljuštsenko ei võistle ja ma pean kohe jääle minema. Hommikul jäähalli tulles polnud ma üldse närvis. Käisin pingete maandamiseks jalutamas ja piljardit mängimas, võtsin natuke päikest.

Aga kui tuli Pljuštsenko-uudis, hakkasid mu jalad paugupealt värisema. See tuli nii äkki! Samas oli märke, mis viitasid, et ta ei pruugi võistelda. Saan temast aru, sest keegi ei taha ju elu lõpuni invaliid olla," rääkis Romanenkov.

Romanenkov sai lühikavas 61,55 punkti ja pääses vabakavale ehk 24 parema sekka.

Samal teemal

18.11.2014
Venemaa sanktsioonid rikkusid olümpiavõitja äritehingu
15.01.2014
Kooliraha sai nüüd kuhjaga makstud
13.01.2014
GALERII: Õhtulehe fotod Viktor Romanenkovi vahvast lühikavast
13.01.2014
Viktor Romanenkov: "Ilmselt ma edasi ei pääse." Viktor, ikkagi pääsesid!