19
fotot
Õhtulehe eksklusiivne fotosessioon Eesti olümpiakoondise suurima lootuse Jelena Glebovaga Sotši olümpiapargis. (STANISLAV MOSHKOV)

Homme karjääri kolmanda olümpiastardi tegev iluuisutaja Jelena Glebova eilne suur ülesanne oli puhata. Trennivaba päeva hommikul jalutas Glebova Sotši olümpiapargis ning Õhtuleht pakkus meie suurimale olümpialootusele seltsi.

Glebova teatas juba pärast jaanuari keskel 7. kohaga lõppenud Euroopa meistrivõistlusi, et sisulisi intervjuusid ta Sotši võistluse eel anda ei taha. Need kulutavad energiat, mida olümpiajääl hädasti vaja.

Glebova peab sõna ja kahe päeva pärast eesootavast võistluse kohta poetab moka otsast vaid paar repliiki. "Olen valmis. Tuju on väga hea, pabinat sees ei ole. Trennid on läinud hästi, tingimused on väga head," sõnab ta. Ei lausetki eesmärkide, konkurentide ja lootuste kohta. Sellest kõigest võib rääkida hiljem, pärast võistlust.

Kui esimesed neli trennipäeva möödusid iluuisutajate treeninghallis, siis pühapäeval sai Glebova proovida ka Icebergi jääpalee väljakut, mis jättis igati hea mulje – jää on tasemel, uisutamiseks ideaalne.

2006. aastal Torinos 28. ja 2010. aastal Vancouveris 21. koha saanud Glebova nimetab oma kolmandat olümpiat kõige-kõigemaks. "Sotši meeldib mulle väga. Neist olümpiatest, kus olen käinud, raudselt minu kui sportlase jaoks kõige parem," sõnab ta.

Kuigi eelnenud viis trennipäeva olid rasked, leidis Glebova aega ka olümpiavõistluste vaatamiseks. Pühapäeval jälgis ta Bolšoi jäähokihallis Venemaa ja Slovakkia thrillerlikku hokimatši (Venemaa võitis karistusvisetega – toim), mille eel sattus ta olümpiapargis mööda jalutama Venemaa peaministris Dmitri Medvedjevist.

Naiste üksiksõiduvõistlus algab Icebergi jääpalees homme Eesti aja järgi kell 17. Stardis on 30 naist, kellest neljapäevasele vabakavale pääseb 24. Glebova tuleb jääle kõige esimesena.

Jaga artiklit

8 kommentaari

*
***  /   09:03, 19. veebr 2014
Kui paljud üldse teavad, et Eestis on hetkel koguni kaks iluuisutajat (Liinamäe ja Hälvin), kelle vabakava tehniline hinne on 7-8 punkti parem kui Gleboval? Kusjuures, selleaastane Eesti meister Hälvin hüppas meistrivõistlustel kokku 3 puhast lutzu. See on raskeim hüpe, mida Glebova hüppas vanasti valelt kandilt, st ei hüpanud ja sellel aastal pole seda tema kavades enam üldse. Kui oleks aus konkurents, siis tuleks anda ka ülejäänud kahele tugevamale selline suurepärane võimalus Ameerikas koreograafia lihvimiseks.
S
See kukkumine on halb!  /   11:33, 18. veebr 2014
Tõega, miks kireda enne kui kukk kanal peal polegi käinud. Kui "suurim lootus" peaks tõesti ka kukkuma, no siis saab ta ise sõimata ja Savisaar loomulikult lisaks. Siiski, Jelena on teinud palju tööd ja vääris olümpial osalemist, aga enamik teisi järgisid koos "saatjaskonnaga" ikka veel de Coubertinlikku mõttelaadi.
Nii nagu vehklemises, nii veavad üha rohkem eestimaist tippsporti meiel kohalikud venelased, nemad on meie pailastega võrreldes sitkemad mitmel alal. Hea seegi, et mõned maadlejad ja kergejõustiklased on olukorda vähegi tasakaalustamas, jalgpalli (üheks näiteks) loomulikult polegi usku, aga tublimad on ka selles koondises jälle vene rahvusest mehepojad. Meie mugavad pojakesed unistavad pigem lotovõidust, sest see tuleb rahaliselt märksa odavam kui treeningute kuumaksud. Eestlaste viimane "õlekõrs" on meeste 50 km suusatamist!

Päevatoimetaja

Triinu Laan
Telefon 51993733
Triinu.laan@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis