Läti pääses veerandfinaaliFoto: Julio Cortez
Sotši 2014
18. veebruar 2014, 21:20

Sotši taliolümpia hokiturniiril said täna õhtul selgeks kõik veerandfinalistid, kui viimastes kaheksandikfinaalides kohtusid Läti - Šveits ja Tšehhi - Slovakkia. Kaheksa parema sekka pääsesid Läti ja Tšehhi.

Lätlased haarasid juba avakolmandikul 2:0 eduseisu ja kuigi teisel perioodil vähendasid šveitslased vahe minimaalseks, pidas Läti kaitses hästi vastu ning tänu lõpu eel tühja väravasse saadetud litrile võeti lõpuks 3:1 võit.

Tšehhid läksid Slovakkia vastu 4:0 juhtima, kuid seejärel viskasid kolm väravat järjest slovakid. Tšehhi pääses siiski ehmatusega ning 5:3 võit viis veerandfinaali ikkagi nemad.

Mängude käik

3. kolmandik

Teises mängus alistab Tšehhi 5:3 Slovakkia ja kohtub veerandfinaalis USA-ga

Ja Läti ongi 3:1 võiduga veerandfinaalis, kus tuleb aga kokku minna suurfavoriidi Kanadaga

Minut mängida ja lätlased saadavad litri tühja väravasse! 3:1! Värava autoriks Lauris Darzis

Kas Slovakkia tuleb tõesti rongi alt välja? Tomas Surovy (48:51) teeb seisuks 3:41

Marian Hossa (47:20) viskab oma teise värava ja Slovakkia vähendab tšehhide vastu kaotusseisu 2:4-le

2. kolmandik

Läti juhib kolmandiku järel Šveitsi vastu 2:1, Tšehhi Slovakkia vastu aga juba 4:1 (Roman Cervenka 35:41 - Marian Hossa 38:57)

Šveits lööb ühe tagasi, täpne on Martin Pluss (35:01)

1. kolmandik

Läti ongi võitnud avakolmandiku 2:0, Tšehhi on haaranud Slovakkia vastu aga juba 3:0 eduseisu (David Krejci 17:03)

Ka Läti haarab 2:0 eduseisu! Värava autoriks Lauris Darzins (11:19)

Väravaid! Läti läheb Šveitsi vastu 1:0 juhtima Oskars Bartulise tabamusest (08:38), Tšehhi avavärava slovakkide vastu viskab Ales Hemsky (06:53), 2:0 teeb Roman Cervenka (07:22)

------

Lätlased ja šveitslased on alagrupiturniiril juba korra madistanud, napi 1:0 võidu võttis Šveits. Veerandfinaalis kohtub selle paari võitja Kanadaga, Tšehhi - Slovakkia mängu võitjal tuleb aga hokikepid ristata Ameerika Ühendriikide koondisega.

Ülejäänud veerandfinaalides lähevad vastamisi Rootsi - Sloveenia ja Soome - Venemaa.