Jelena Glebova. (STANISLAV MOSHKOV)

Täna on Sotši taliolümpiamängudel stardis koguni kaheksa Eesti sportlast.

Otsa teeb lahti mäesuusataja Warren Cummings Smith, kes heitleb kell 9 algavas meeste suurslaalomis. 21aastane Smith on olümpial eesmärgiks seadnud esimese 20 hulka tuleku. Ambitsioonika noormehe selle hooaja varasematest kordaminekutest saad lugeda siit, siit, siit, siit ja isegi siit!

Kell 12.05 võistlevad Peeter Kümmel ja Raido Ränkel klassikatehnikas peetavas murdmaasuusatamise sprinditeates. Tavasprindis jäid mehed vastavalt 51. ja 52. kohale.

Laskesuusatamise 2x6 + 2x7,5 km segateatesõidus esindavad Eesti koondist Kadri Lehtla, Darja Jurlova, Kauri Kõiv ja Daniil Steptšenko. Start antakse 16.30.

Kell 17 algab iluuisutamise naisüksiksõidu lühikava, kus Eesti värve kannab Jelena Glebova. Eesmärgiks on üle sõita kindlasti meie sportlaste parim individuaalne koht Sotši olümpial, milleks on Viktor Romanenkovi 24. koht meesüksiksõidus. 30st startinust pääseb vabakava esitama just 24 sportlast ja Glebova stardib lühikavale esimesena.

2006. aastal Torinos oli Glebova 28, ja 2010. aastal Vancouveris 21. kohal.

Jaga artiklit

3 kommentaari

Q
Q  /   09:14, 19. veebr 2014
Kahekümne hulka peaks ikka tulema, aga kahjuks perspektiivi tõesti pole. Uisuliit toetab teda järelkasvu hinnaga. Sellel aastal ei pidanud Glebova isegi enam Eesti MV osalema ning osaleb automaatselt kõigil tiitlivõistlustel. Hr Kuura ütles, et tema ei näe, et oleks kedagi konkureerimas. Aga Hälvin ja Liinamäe sõitsid mõlemad tehniliselt raskemad kavad, kui Glebova seda üldse teinud on. Hälvinis tunudb seda võitluslikku sisu olevat. Oleks temal samad tingimused, mis Gleboval, siis näeksime tõeliselt korralikku olümpiatulemust.
P
pole mõtet   /   08:44, 19. veebr 2014
neilt tibidelt medaleid ei tule ja millal taas hakkab Eestile medaleid tulema ei tea üldse ütelda

Päevatoimetaja

Silja Ratt
Telefon 51993733
silja.ratt@ohtuleht.ee

Õhtuleht sotsiaalmeedias

Õhtuleht Mobiilis