Kas Ilja Kovaltšuk (vasakul) suudab ka täna värava lüüa? Eile Norra vastu ta seda tegi.Foto: Reuters / Scanpix
Sotši 2014
19. veebruar 2014, 12:06

TÄNA: Sotši jäähokiturniiril on käes veerandfinaalid

Meeste jäähokiturniiril selguvad täna neli medalimängudele pääsevat võistkonda.

Veerandfinaalide ajakava:
Rootsi – Sloveenia (algus Eesti aja järgi 10.00) 5:0 (18.50 Alexander Steen, 41.42 Daniel Sedin, 48.04 Loui Eriksson, 51.27, 56.10 Carl Hagelin)
Venemaa – Soome (14.30)
Kanada – Läti (19:00)
USA – Tšehhi (19.00).

Oodatuimas veerandfinaalis kohtuvad Eesti aja järgi kell 14.30 Soome ja Venemaa. Võitjat ennustada on keeruline.

Soome oli eile 1/8-finaalist vaba, Venemaa alistas 4:0 Norra, ent jätkuvalt tuleb öelda, et hästi on venelased mänginud vaid korra – siis, kui USAle 2:3 kaotati. Samamoodi nagu võidud Sloveenia (5:2) ja Slovakkia (1:0, karistusvisetega) üle, oli ebaveenev ka eilne matš Norraga.

Võit saadi, aga mitte tänu oma heale mängule, vaid tänu selgelt nõrgema Norra lihtvigadele. Näiteks Venemaa arvuline ülekaal oli jätkuvalt hambutu ning viimasel kolmandikul seisul 2:0 jäädi mitmeks minutiks tugeva Norra surve alla. Samas eks ole tõetera ka ütluses, et ässad teavad, millal tuleb pingutada, millal mitte. Norra vastu polnud vaja, Soome vastu on.

„Soome suudab kaitsest väga kiiresti rünnakule minna. Venemaa aga füüsiliselt võimas ja osavate mängijatega. Mõlemad on väga tugevad. Eks näis, mis juhtub," sõnas Sotšis nii Soome kui ka Venemaa vastu mänginud Norra peatreener Roy Johansen.

Eilse päeva suurima üllatuse valmistas Läti, kes alistas 3:1 (viimane värav tühja) mulluse MMi finalisti Šveitsi. Sotši olümpia suurima üllataja tiitel kuulub aga veerandfinaali jõudnud Sloveeniale, kes maailma edetabelis alles 15. ja mullu A-divisjonist välja langes.