Kanada alistas Läti ja pääses poolfinaaliFoto: GARY HERSHORN
Sotši 2014
19. veebruar 2014, 21:23

Sotši olümpiamängude hokiturniiril selgusid täna poolfinalistid. Nelja parema sekka pääsesid Rootsi, Soome, Kanada ja USA.

Kuigi Kanada tegi mängus Lätiga 57 pealeviset lätlaste 16 vastu, polnud mäng tegelikult sugugi nii ühepoolne ning lätlaste võitlusvaim väärib tõsist tunnustust. Kanadale tõi lõpuks minimaalse 2:1 võidu Shea Weberi tabamus seitse minutit enne kohtumise lõppu.

Teises mängus oli USA selgelt 5:2 üle Tšehhist ja nii kohtuvad ühes poolfinaalis Kanada - USA ja teises Soome - Rootsi.

3. kolmandikaeg

Kanada võitiski mängu 2:1, USA sai Tšehhist jagu 5:2

Läti muinasjutt hakkab lõppema - kui esmalt Kanada väravat ei loeta, siis viimaks virutab Shea Weber (53:06) litri lätlaste puuri

Tšehhid löövad ühe tagasi (Ales Hemsky 53:00)

USA läheb tšehhide vastu 5:1 juhtima (Phil Kessel 42:01)

2. kolmandikaeg

Läti ja Kanada vahel seis ka teise kolmandiku järel viigiline 1:1, USA juhib Tšehhi vastu 4:1

USA läheb Tšehhi vastu 4:1 juhtima (Zach Parise 29:31)

1. kolmandikaeg

Kolmandikud lõppenud, Läti - Kanada 1:1, USA - Tšehhi 3:1

USA läheb tšehhide vastu 2:1 juhtima (Dustin Brown 14:38), kaks sekundit enne avaperioodi lõppu lisab David Backes veel ühe värava

Läti viigistab! 15:41 mängitud, suurepärane sööt viib Lauris Darzinsi vastaste väravavahiga silmitsi ja lätlane ei eksi!

Kanada surve on olnud tugev (pealelöögid 14:3 neile) ning lõpuks kannab see ka vilja, kui litri saadab lätlaste väravasse Patrick Sharp (13:37)

4:31 mängitud ja Tšehhi viigistab. Värava autoriks Milan Michalek

1:39 mängitud ja USA haarab tšehhide vastu 1:0 eduseisu. Värava autoriks James van Riemsdyk

Mängud on alanud!

-----

Läti alistas eilses kaheksandikfinaalis Šveitsi 3:1, Tšehhi sai aga 5:3 jagu Slovakkiast. Kanada ja USA pääsesid alagrupimängude järel otse kaheksa parema hulka.